Stiže odlična vijest za selektora Darija Gjergju i navijače košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Bh. reprezentativac Amar Gegić odigrao je sjajnu utakmicu u ABA ligi i bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu svog tima. Njegova odlična forma posebno raduje stručni štab reprezentacije i ljubitelje košarke u BiH, jer je Gegić jedan od ključnih igrača nacionalnog tima.
Košarkaši Spartaka su na domaćem terenu u Subotici savladali ekipu FMP-a rezultatom 77:73 u susretu drugog kola play-out faze ABA lige.
Najbolji u redovima domaćeg tima bio je upravo Amar Gegić, koji je za nešto više od 26 minuta na parketu postigao 15 poena, uz po dva skoka i dvije asistencije. Za dva poena šutirao je 2/3, za tri poena 3/6, dok je sa linije slobodnih bacanja imao učinak 2/4.
Gegić je u završnici susreta postigao i ključne poene koji su Spartaku donijeli važnu pobjedu.




