Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

SKANDAL U BELGIJI: Izborili plasman u Evropsku ligu, a sada iz lige izbačeni zbog namještanja

Blog Image

Nogometni savez Belgije izbacio je iz lige ekipu Mechelena zbog namještanja utakmica.

Mechelen je osumnjičen da je namjestio utakmicu protiv Waasland-Bevererna, a nakon istrage u ovom slučaju donesena je odluka o izbacivanju Mechelena iz lige, a neće ni igrati Evropsku ligu iako su osvojili Kup Belgije.

Osim Mechelena, četiri direktora kluba proglašeni su krivim, a u 2. ligi startat će sa -12 bodova. Sa druge strane, Waasland-Beveren prošao je bez kazne, ali su kažnjena dva klupska direktora jer na vrijeme nisu slučaj prijavili nadležnim organima.

Umjesto KV Mechelena u Jupiler ligi će igrati Beerschot, u Europskoj ligi će od drugog pretkola krenuti Gent dok će Antwerp svoj evropski put krenuti iz trećeg pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu.

Mechelen ima mogućnost da u narednih sedam dana uloži žalbu na ovu odluku.

Slični članci