Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Rukomet»Sloboda u potrazi za novim bodovima protiv Gračanice: “Motivacije ne nedostaje”

    Sloboda u potrazi za novim bodovima protiv Gračanice: “Motivacije ne nedostaje”

    06.12.2024
    Facebook Twitter WhatsApp
    FOTO: RK Sloboda
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Rukometaši Slobode sutra u 19 sati dočekuju ekipu Gračanice u utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

    Crveno-crni nakon tri vezane pobjede u utakmicu ulaze maksimalno motivisani te se nadaju nastavku pobjedničkog niza. Nakon 10 odigranih utakmica, Tuzlaci su 4. na tabeli sa 12 bodova, dok je Gračanica druga sa dva boda više.

    Susret su najavili pomoćni trener RK Sloboda Emir Suhonjić i rukometaš Tuzlaka, Ante Dragičević.

    „Sa maksimalnom dozom respekta dočekujemo ekipu Gračanice, to nam govori i stanje na tabeli. S druge strane mi smo u proteklom periodu nanizali tri pobjede te nam to daje za pravo da se nadamo povoljnom ishodu iz ovog meča. Motiva ne smije da fali, mi iz stručnog štaba ćemo pokušati da prenesemo tu energiju na naše igrače da bi ozbiljno shvatili utakmicu. S obzirom na blizinu dva grada, tradicionalno njihovi navijači uvijek dođu te bih ovom prilikom pozvao i naše navijače da nas podrže i da nam pomognu da nastavimo ovaj pobjednički niz. Ići ćemo po bodove, ne samo u sljedećoj nego i sve tri utakmice kako bismo polusezonu završili na mjestu na kojem mislimo da zaslužujemo“, kazao je Emir Suhonjić.

    Kada je riječ o igračkom kadru, Suhonjić ističe da su svi igrači spremni za susret.

    „Zadovoljni smo, nemamo povrijeđenih igrača. Čuli smo da Gračanica nije kompletna, no bez obzira na njihove povrede mislim da imamo širu klupu i probat ćemo da nametnemo svoj ritam da bismo na kraju slavili“.

    „Pristupamo maksimalno ozbiljno svakoj utakmici, nebitno nam je protiv koga igramo. Uvjeren sam da ukoliko budemo pravi, kao što smo znali biti u posljednje tri utakmice, rezultat uopšte neće dolaziti u dvojbu. Nadamo se pozitivnom rezultatu. Što se tiče ekipe Gračanice, oni su također mlada ekipa, kao i mi, težimo istom stilu igranja te sam siguran da će utakmica biti zanimljiva. Ovim putem bih volio pozvati publiku da dođe u što većem broju. Nažalost, prethodnih godina svejedočili smo tome da tu uglavnom bude navijača iz Gračanice. Nadam se da će ovaj put doći ljudi iz Tuzle, da su prepoznali našu ekipu, naš potencijal. Nismo džaba vezali tri pobjede, mislim da do kraja možemo pobijediti sve utakmice“, zaključio je Dragičević.

    Utakmica se igra u Maloj dvorani Mejdana, a cijena karte je 5 KM.

    (rksloboda.ba)

    RK Sloboda Tuzla
    Prethodni članakFutsal reprezentacija BiH počinje pripreme za utakmice sa Engleskom i Španijom
    Sljedeći članak Anel Ahmedhodžić postao otac: “Sada nas je četvero”

    Povezani članci

    Donatorska večera “Noć Izviđača” održana u hotelu Bigeste u Ljubuškom

    10.06.2026

    Neočekivan rasplet u Bundesligi: Slavni klub nakon 33 godine ostao bez Evrope

    09.06.2026

    Legenda Borca ponovo u centru pažnje: Knjiga o Aki probudila emocije

    08.06.2026

    Banjalučani dobili četvrto pojačanje za novu sezonu

    05.06.2026
    Najnovije

    Alisson spasio Brazil u 99. minutu, Maroko odigrao sjajnu partiju

    14.06.2026

    Zoran Zekić kompletirao stručni štab, od 7 članova jedan je bivši igrač Želje

    14.06.2026

    Emina prvi put na utakmici BiH: “Jutros oko četiri sata počele su mi stizati poruke od rodbine”

    14.06.2026

    Nakon što se titula vratila u Sarajevo nakon 18 godina, kompletan Upravni odbor KK Bosna podnio ostavku

    13.06.2026
    Preporuka

    Emina prvi put na utakmici BiH: “Jutros oko četiri sata počele su mi stizati poruke od rodbine”

    Katar šokirao Švicarce u sudijskoj nadoknadi!

    Sofascore objavio nevjerovatan podatak za Muharemovića: “Pored njega ništa nije moglo proći”

    Esmir Bajraktarević za sada drugi najbrži igrač na Svjetskom prvenstvu 2026

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.