Hrvatski defanzivac Marin Karamarko suočio se sa teškim pehom neposredno nakon odlaska sa Grbavice, pošto je zbog teške povrede prinuđen da prerano završi tekuću takmičarsku sezonu u dresu poljske Wisle Plock.
Nekadašnji stub odbrane Željezničara, koji je tokom zimskog prelaznog roka pojačao redove poljskog kluba, povrijedio se na treningu uoči prvenstvenog susreta protiv Krakovije. Detaljni ljekarski pregledi potvrdili su crne slutnje stručnog štaba, a poljski mediji prenose da je riječ o povredi medijalnog kolateralnog ligamenta koja zahtijeva dugotrajan oporavak.
Iz Wisle su zvaničnim putem potvrdili da stameni štoper neće biti na raspolaganju do kraja sezone 2025/2026, uz poruke podrške za što brži povratak na teren.
Karamarko će tako morati na dužu pauzu upravo u trenutku kada se počeo adaptirati na novu sredinu nakon uspješne epizode u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.




