Svaki je mladi igrač dobro došao bh.nogometu. I ne samo radi propisa i zaštićenog godišta, već najviše zbog navale “regionalnih” igrača lošijeg kvaliteta koji se “uhljebljuju” u bh.klubovima.
Više se ne zna ko je više stranac u BiH. Prije ih je bilo da se moglo izbrojati na prste jedne ruke… Danas je pravi raritet naći domaćeg igrača u bh.klubovima.
Jedan talentirani nogometaš bh.porijekla, vratio se iz Slovenije u BiH. Istina privremeno. Trenirat će u ilidžanskom Igmanu, svoj potencijal nagovijestio je igrajući za Olimpik i u Akademiji FK Sarajevo.
Faris Gradišić u “deželi” je igrao za Brinje i Olimpiju. U Sloveniju je stigao iz Akademije FK Sarajevo.
Nadareni ofanzivac u Igmanu će biti do kraja godine, a poslije ide dalje. Nazad u Sloveniju.
Trenirat će s juniorima Igmana, koji su pod vodstvom odličnog trenera Adnana Spahića bili najugodnije iznenađenje u omladinskoj Premijer ligi. Ravnopravno su se nosili s favoritima Borcem, Zrinjskim, Željom, Sarajevom…
R.S.




