Prema saznanjima portala Sportske.ba, Velež iz Mostara završio je prvi veliki zimski posao. Najbolji strijelac Tuzla Citiya, 25-godišnji Armin Spahić, dogovorio je sve uslove i postat će novo pojačanje Rođenih u januarskom prelaznom roku.
Spahić je ove jeseni bio najsvjetlija tačka Tuzla Citiya, iako je klub zakovan za dno Prve lige Federacije BiH. Sa pet pogodaka i tri asistencije skrenuo je pažnju više klubova, ali Velež je bio najkonkretniji. Kako Sportske saznaju, Mostarci su brzo reagovali, obavili razgovore i postigli dogovor i s igračem i s Tuzla Sitijem.
U Veležu Spahića vide kao igrača koji odmah može pojačati ofanzivnu liniju, pogotovo nakon jeseni u kojoj su Rođeni tražili dodatnu širinu u napadu i krilnim pozicijama.
Zvanična promocija očekuje se početkom zimskih priprema, a ukoliko se nešto neočekivano ne promijeni, Spahić će u narednoj polusezoni nositi crveni dres ekipe s “Rođeni” stadiona.




