Kenan Pirić, dugogodišnji reprezentativac BiH, pronašao je novi klub u karijeri.
Kako nezvanično saznaju Sportske.ba, Kenan Pirić će postati novi golman Neftchija iz Azerbejdžana. Dogovor dvije strane je postignut te se čeka ozvaničenje saradnje.
Zanimljivo da je Pirić tokom ljeta imao niz ponuda, među kojima i Zaragoze iz Španije, ali na kraju se zbog unosnijeg ugovora odlučio na odlazak u Azerbejdžan.
Svoj posljednji angažman imao je u Turskoj u Antalyasporu, sa kojim je raskinuo ugovor nakon neisplaćenih plaća.
Tokom karijere Pirić je branio za Gradinu, Slobodu, Zrinjski, Atromitos, Goztepe, AEK Larnacu, Antalyaspor. Bio je dugogodišnji reprezentativac BiH, a za A selekciju naše zemlje upisao je osam nastupa.




