Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

“Sretan sam zbog rekorda, ali tužan zbog neosvajanja medalje”

Blog Image

Mesud Pezer, bio je jedini predstavnik Bosne i Hercegovine na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Birminghamu, gdje je ostvario sjajan rezultat u disciplini bacanje kugle osvojivši peto mjesto.

“Moj kolega Tim Nedov je poslije druge serije imao osmi rezultat. Bio sam svjetan šta moram uraditi. Ušao sam u krug opušten i išao sam na sve ili ništa. Kuglu sam bacio 21,15 metata i tako oborio državni i balkanski rekord”, kazao je Pezer za stranicu Atletskog saveza BiH.

U četvrtoj seriji kuglu je bacio 20,58 metara, a u petoj seriji kuglu je bacio 20,73 metra.

“Osjećam se i sretno i tužno. Sretno zbog rekorda, državnog i balkanskog, koje sam oborio, a tužno zato što me malo dijelilo od medalje. Međutim, ono što sam obećao, to sam i ispunio. Prije polaska, svima sam rekao da ću ući u elitu svjetskih bacača, odnosno među najboljih osam i da ću oboriti rekord. Na kraju, završio sam na petoj poziciji i oborio rekorde”, za kraj je kazao Pezer.

Rođeni Zeničanin osvojio je peto mjesto sa rezultatom 21.15 cm, te je postavio novi nacionalni, ali i balkanski rekord.

“Sa svojim trenerom je odlično tempirao formu i na ovom takmičenju je pokazao najbolje. Pokazao je da vrijedi preko 21 metar, što mi je izuzetno drago. Kao bacač polahko stiče rutinu, na svakom takmičenju drži konstantu bacanja i popravlja se. Ovo je ujedno i najbolji rezultat svih vremena na svjetskom prvenstvu kada je upitanju Bosna i Hercegovina”, kazao je Krehmić.

Slični članci