Igor Štimac još uvijek nije produžio ugovor sa Zrinjskim, a u svom posljednjem javnom nastupu u emisiji “Kompas” RTV-a Herceg-Bosne poslao je direktnu i prilično oštru poruku upravi mostarskog kluba. Iskusni stručnjak je otvoreno govorio o narušenim odnosima na relaciji trener–uprava i otkrio šta se dešavalo iza kulisa tokom sezone.
Štimac je poručio da mu dugogodišnje fudbalsko iskustvo ne dozvoljava da žmiri na neke stvari i da u nastavku saradnje očekuje isključivo potpunu iskrenost.
“U neiskrenom odnosu neću učestvovati. Imam iskustvo. Osjećam nešto. Očekujem iskrenost. Ako postoji želja za budućom saradnjom, onda nema ‘jedno govorim, a drugo mislim’.”
Uprava mu radila iza leđa dok je trajala borba za ciljeve
Glavni razlog razočarenja hrvatskog stratega leži u činjenici da su iz kluba curile informacije o pregovorima s drugim trenerima i to u najgorem mogućem trenutku po ekipu.
Puštanje informacija o potencijalnim nasljednicima tokom sezone direktno je narušilo pripremu utakmica i Štimčev autoritet u svlačionici.
Sporne informacije su plasirane u javnost dok se ekipa još uvijek aktivno borila za ostvarivanje svojih takmičarskih ciljeva.
Štimac je jasno naglasio da Zrinjski mora podići nivo kulture ponašanja i odnosa prema šefovima struke, podsjećajući da su kroz istoriju mnogi treneri morali naglo i na nezahvalan način napustiti Mostar.
Ultrasi i skandiranje kao najveći trofej u karijeri
Ipak, uprkos gorčini zbog odnosa sa upravom, Štimac iz Mostara nosi isključivo prelijepe uspomene, najviše zahvaljujući navijačima Zrinjskog.
Doživljaj da mu navijačka grupa Ultrasi skandira ime na stadionu za njega ima posebnu težinu.
Istakao je da mu je to priznanje veće i značajnije od osvajanja Kupa ili Superkupa, te da taj aplauz smatra svojim najvećim trofejem.
Na kraju je zaključio da bi volio ostati u Zrinjskom ako se ispune njegovi uslovi, ali da će, u slučaju odlaska, ostati prijatelj sa klubom do kraja života i bez ijedne teške riječi.




