Fudbalski klub Stupčanica uskoro će ozvaničiti dolazak značajnog pojačanja pred novu sezonu u Prvoj ligi Federacije BiH. Kako ekskluzivno saznaje MeridianSportBH, klub iz Olova postigao je dogovor sa napadačem Eldinom Mehmedovićem, a potpis ugovora očekuje se u srijedu.
Dvadesetčetverogodišnji Mehmedović u domaćem fudbalu već ima prepoznatljiv trag. Prošlu sezonu započeo je u dresu Gornjeg Rahića, gdje je briljirao u jesenjem dijelu prvenstva, postigavši 13 golova i dugo držeći titulu najboljeg strijelca Prve lige FBiH.
Njegove odlične partije donijele su mu transfer u rumunski Agres, ali se tamo zadržao samo jednu polusezonu, nakon čega je odlučio da se vrati u bh. fudbal.
Ugovor sa Stupčanicom biće potpisan na jednu godinu, a očekivanja od njegovog dolaska su velika, s obzirom na dokazanu efikasnost i iskustvo koje donosi. Klub se ovim potezom nada dodatno ojačati napadački red i podići ambicije uoči početka nove sezone.




