Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Sušić pred Francusku: Minimalni poraz nije loš, moj tim je bio bolji
    Fudbal

    Sušić pred Francusku: Minimalni poraz nije loš, moj tim je bio bolji

    01.09.2021
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Bivši selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić za N1 kaže da u večerašnjoj utakmici BiH protiv Francuske, treba biti realan, Trikolori su svjetski prvaci i jedna od najboljih reprezentacija svijeta, te da “častan poraz ne veći od tri razlike ne bi bio neuspjeh”.

    “Ne bi smjeli samo doživjeti katastrofu, da izgubimo četiri, pet ili šest naprema nula. Objektivno dva tri razlike bi bilo realno u ovoj utakmici“, ističe na početku razgovoru Sušić.

    Safet večeras neće biti na utakmici u Strasborgu. Objasnio je razlog toga.

    “Ne idem. Da je u Parizu, išao bih. Strasbourg je mnogo daleko od mene, gotovo 500 kilometara. Gledat ću na televiziji“.

    Popularni Pape je upitan šta je razlog da reprezentacija BiH ne zna za pobjedu od 18. novembra 2019. i gostujuće pobjede nad Lihtenštajnom.

    “Malo je dug taj period dvije godine. Nisam znao da tako dugo nismo pobijedili nikoga. Vjerovatno je razlog što je jedna generacija otišla. Ostali su Pjanić i Džeko. Kvalitet je mnogo slabiji, nego kada sam bio ja selektor, mislim da je to najveći razlog. Teško će biti izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo. Šanse realne postoje, pogotovo što je Ukrajina startovala vrlo loše na početku kvalifikacija. Treba pobijediti Ukrajinu kod kuće i ostale utakmice koje igramo kući i pobijediti Kazahstan na strani. Zaista mislim da su naše šanse realne, bez obzira što je Ukrajina nakon Francuske, najbolja reprezentacija u našoj grupi. Uvjeren sam da će BiH do zadnjeg kola igrati za to drugo mjesto“, naglašava Sušić.

    Sušića su pitali i da li postoji mogućnost da u budućnosti ponovo preuzme reprezentaciju BiH ili neki drugi klub.

    “Situacija sa koronavirusom poremetila je moje planove. Imao sam mnogo poziva, bilo je baš jučer iz Turske, ali nema ništa konkretno. Ukoliko bude interesantno nešto, zašto da ne. Što se tiče reprezentacije male su šanse. Ali ne treba nikad reći nikad“, kazao je.

    Konačno, Sušić je naveo da ima informacije da sada Zmajevi raspolažu sa mnogo kvalitetnih igrača. Kako govori, uz Džeku i Pjanića vjeruje da šanse postoje i njegova velika želja je da Bosna i Hercegovina, nakon Brazila i 2014. ponovo ode na veliko takmičenje.

    Safet Sušić
    Prethodni članakŠta se dešava u Zrinjskom? Tri fudbalera napustila ekipu
    Sljedeći članak Ima još nade za Pjanića: Pregovori traju!

    Povezani članci

    Glavaš, Baždarević, Bolić i brojne legende stižu u Sarajevo na humanitarno-sportski spektakl

    03.06.2026

    Zmajevi u utorak lete za SAD: Poznat spisak igrača za Mundijal

    01.06.2026

    Radnik u novu sezonu ulazi sa drugim trenerom?!

    01.06.2026

    Josipović se oprostio od Pecare, član HNL – a ga želi u svojim redovima

    01.06.2026
    Najnovije

    Riquelme najavio transfer bombu: Haaland stiže u Real Madrid!

    04.06.2026

    Knicksi slavili u San Antoniju: New York preokretom otvorio finale NBA lige

    04.06.2026

    Tuga u sportskim krugovima: Bh. novinari se dirljivim riječima oprostili od legendarnog Edina Avdića

    04.06.2026

    Stigla potvrda iz Sarajeva: Mario Cvitanović više nije trener bordo tima

    04.06.2026
    Preporuka

    Riquelme najavio transfer bombu: Haaland stiže u Real Madrid!

    Zmajevi osjetili američki teren: Barbarezovi izabranici u Sent Luisu bruse formu

    Perez pustio snimku Mourinha, Portugalac rekao samo jednu riječ i potvrdio povratak u Real Madrid

    UEFA zbog onoga što je posljednja uradila reprezentacija BiH mijenja pravila kvalifikacija?!

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.