Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Košarka»Svetislav Pešić poslao brutalnu poruku košarkaškoj javnosti pred utakmice sa BiH i Turskom
    Košarka

    Svetislav Pešić poslao brutalnu poruku košarkaškoj javnosti pred utakmice sa BiH i Turskom

    27.10.2025
    Facebook Twitter WhatsApp
    Foto: FIBA
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Svetislav Pešić, bivši selektor reprezentacije Srbije, jučer je na Beogradskom sajmu knjiga, promovisao dopunjeno izdanje svoje knjige  – „Moja igra – moj put” – „Život trenera nije bajka”.

    Legendarni trener je govorio o aktuelnim temama, pored ostalih, o košarci u Srbiji, kao i o reprezentaciji koja 27. novembra otvara kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2027. sa Švicarskom u gostima, a 30. novembra dočekuje Bosnu i Hercegovinu.

    ”Moramo shvatiti da mi nismo najtalentovaniji na svijetu u košarci. Ako to ne učinimo, nećemo više videti uspjeha. Najozbiljnije govorim. Moramo biti svjesni da ima i talentovanijih od nas. Po mom ubjeđenju, pogotovo sada kao zemlja sa šest i po miliona stanovnika, moramo da pronađemo put kako da taj talenat pretvorimo u kvalitet” istakao je Pešić.

    ”Bez organizacije, nas nema. Imamo novog predsjednika Saveza i vjerujem mu da će sa novim ljudima naći novi kolosjek, prilagodljiv uslovima u kojima živimo. Ne uradi li se to, nema košarke u Srbiji. Ne da nećemo osvajati medalje, nećemo se ni kvalifikovati za velika takmičenja. Sada dolaze mladi treneri, novo rukovodstvo Saveza, nadam se da će uz moju pomoć, koliko smatrate da je potrebna, napraviti tim za Los Angeles. Moramo prvo da se kvalifikujemo, a biće to težak posao za novog trenera. Nikom nije lako.00

    Pešić je imao i poruku:

    ”Ne prozivam nikog, ali moramo shvatiti jednu stvar, u svakom biznisu, tako i u košarci, dokle god je košarka cilj – uspjet ćeš. Onog trenutka kada košarku počinješ da koristiš za lične interese – nema uspjeha. Neka se svi zamisle, kakvu odgovornost imaju za budućnost srpske košarke, jer će vas nekad neko prozvati.”

    Svetislav Pesic
    Prethodni članakNajbolja prodaja Željezničara ikad: Sada je sve poznato u slučaju Al Jaber
    Sljedeći članak Bosanskohercegovački trener oprostio se od grčkog kluba

    Povezani članci

    Region večeras gleda u Dubai: Počinje veliko finale ABA lige

    04.06.2026

    Knicksi slavili u San Antoniju: New York preokretom otvorio finale NBA lige

    04.06.2026

    Mirza Teletović kroz suze: Batice moj, da nije bilo one tvoje čuvene rečenice, možda ne bi bilo ni mene ovakvog

    03.06.2026

    Preminuo sportski novinar Edin Avdić, komentator zbog kojeg su mnogi zavoljeli košarku

    03.06.2026
    Najnovije

    Dobra vijest iz St. Louisa: Dvojica manje na “bolovanju”, čeka se i treći

    04.06.2026

    Senzacija na Roland Garrosu! 114. igračica svijeta ušla u finale i već zaradila duplo više novca nego u cijeloj karijeri

    04.06.2026

    Velibor Pudar napustio FK Velež: Izvinjavam Faruku što mu nisam ispunio obećanje

    04.06.2026

    BKC Kalesija organizuje druženje mališana sa golgeterom Veleža Arminom Spahićem

    04.06.2026
    Preporuka

    Dobra vijest iz St. Louisa: Dvojica manje na “bolovanju”, čeka se i treći

    Mario Cvitanović se oglasio nakon odlaska iz FK Sarajevo: Odlazim ponosan, sretan i uzdignute glave

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.