Košarkaši KK Sloboda Tuzla nalaze se u teškom periodu nakon novog poraza u Ligi 4, gdje su na domaćem parketu izgubili dramatičan meč od KK Borac Banja Luka.
Nakon utakmice, trener Marko Trbić nagovijestio je mogući odlazak, ističući da će razgovarati s upravom kluba o svojoj budućnosti na klupi Tuzlaka.
Trbić preuzeo odgovornost za rezultate
Trbić je nakon meča otvoreno govorio o problemima koji su pratili ekipu tokom cijele sezone, uključujući česte promjene rostera i povrede ključnih igrača.
„Mi ove godine nismo uspjeli napraviti tim. Imali smo jednu ekipu na početku sezone, pa smo zbog odlazaka i povreda morali stalno mijenjati sastav. Na kraju su isplivale određene greške i problemi koji su nas pratili od početka sezone. Kao trener koji je pravio ovaj tim osjećam odgovornost. Već večeras ću razgovarati s ljudima iz kluba da vidimo šta je najbolje za nastavak sezone i za budućnost“, istakao je Trbić.
Dodao je da na kraju sezone isplivavaju svi problemi koji su bili prisutni od samog starta.
Sloboda u lošoj formi i rezultatskoj krizi
Tuzlanski klub već duži period ne uspijeva pronaći stabilnost, a porazi su postali učestali u završnici sezone.
Sloboda je u posljednjim utakmicama Lige 4 upisala nekoliko bolnih poraza, što je dodatno zakomplikovalo situaciju u ekipi i otvorilo pitanje trenerske pozicije.
Ipak, prema novijim informacijama, Trbić je vodio i naredni trening ekipe, što ostavlja mogućnost da ostane na klupi do kraja sezone.
Neizvjestan nastavak sezone
Slobodu već za dva dana očekuje novi težak ispit protiv Širokog, u momentu kada ekipa pokušava da stabilizuje formu i izbjegne dodatni pad u završnici takmičenja.
U klubu se očekuju razgovori na relaciji stručni štab – uprava, koji bi mogli odrediti dalji pravac Tuzlaka u nastavku sezone.




