Granada, predzadnja momčad španskog nogometnog prvenstva, otpustila je u nedjelju 56-godišnjeg trenera Paca Lopeza koji je na klupu došao prije godinu dana i uveo klub u elitnu La Ligu osvojvši naslov prvaka u drugoligaškom natjecanju. No, u prvih 14 kola natjecanja u LaLigi Granada je osvojila samo sedam bodova i ostala je bez pobjede u posljednjih 11 utakmica.
Osim toga, momčad je izbačena iz Kupa kralja, zbog toga što je u sastavu bio igrač koji nije imao pravo nastupa.
Granada je u petak poražena s 3-1 na gostovanju kod Alavesa, a u nedjelju je klub na svom mrežnom portalu objavio da glavni trener napušta klupu zajedno s cijelim stručnim štabom.
Granadu je vodio u ukupno 44 službene utakmice te ostvario 18 pobjeda uz 17 poraza i devet neodlučenih ishoda.
Zasada još nije poznato ko će naslijediti Lopeza na mjestu glavnog trenera.




