Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Tuzla City stigla do vrijednog boda na Pecari

Blog Image

Fudbaleri Širokog Brijega i Tuzla Cityja remizirali su bez golova u duelu 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na Pecari su se danas sastali rivali koji i dalje računaju na nastup u evropskim takmičenjima, no radovati se mogla jedna ekipa samo. U takvoj situaciji, vrlo oprezno su obje ekipe ušle u meč, pa na startu nismo imali ozbiljnijih prijetnji.

Prvu ozbiljniju priliku imao je Zvonimir Begić u 22. minuti, ali je šutirao malo pored gola iz izgledne situacije.

Najbolju priliku za goste, ali i u kompletnom prvom poluvremenu imao je dvije minute prije odlaska na odmor Mišić. Ipak, fudbaler gostiju nije iskoristio grešku u odbrani Širokog Brijega, pa je šutirao preko gola.

Bez golova se otišlo na odmor, a vrijedi napomenuti i da je nakon pola sata igre Husref Musemić bio primoran zamijeniti jednog od najboljih fudbalera, pošto se Nermin Crnkić povrijedio.

Bolje je drugi dio igre otvorio Široki. U rasponu od dvije minute Jurićev udarac brani Fejzić, dok Musa šutira preko gola.

Igrao se 60. minut kada je u dobroj poziciji za šut bio Badara Badji, no dobro je reagovala odbrana domaćih i izblokirala je udarac. Nekoliko minuta kasnije prijetio je i Barišić glavom, no i on je bio neprecizan.

U 81. minuti u sjajnoj poziciji bio je Alen Jurilj, ali nije uspio uopšte zahvatiti loptu, da bi tri minute kasnije vidjeli i najbolju priliku za Široki. Ikić je bio u skoku, neometan u petercu, ali je glavom šutirao pored stative.

Imao je Jurilj zicer i u 86. minuti. U punom trku je stigao na ubačaj Brekala sa desne strane, ali je šutirao pored gola. Fejzić tu ništa ne bi mogao jer je bio na prvoj stativi. Ipak, ostalo je 0:0 tako da su Široki i Tuzla City podijelili bodove.

Slični članci