Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»U Drugoj ligi FBiH se takmiči ekipa koja je ove polusezone upisala sve pobjede

    U Drugoj ligi FBiH se takmiči ekipa koja je ove polusezone upisala sve pobjede

    20.11.2018
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Proteklog vikenda završeno je prvenstvo u drugoj ligi FBiH-centar, a titulu jesenjeg prvaka osvojila je ekipa Radnika iz Hadžića i to na fantastičan način.

    Naime, ekipa nogometnih „pjesnika“ iz Hadžića ostvarila je nezapamčen rezultat u istoriji bh. nogometa u svim nivoima takmičenje, jer u svih 14 odigranih mečeva zabilježili su pobjedu, osvojili 42 boda, uz nevjerojatnu gol razliku od čak plus 44 gola, postigavši 50 a primili su samo 6 zgoditaka.

    Ovaj rezultat za Ginisa, koja graniči sa fantastikom, ostvaren je na dominantan način, sasvim zasluženo i nadmoćno u odnosu na ostale konkurente, iako ova liga ima par takođe dobrih ekipa (Borac, Ilijaš, Moševac, Pobjeda, VIS Kosova), a u svim odigranim mečevima ekipa šefa Damira Beće pokazala je svu ljepotu nogometne igre i na svim terenima dobijali su salve aplauza na otvorenoj sceni, bez obzira gdje se igrao meč.

    Tako je bilo i na posljednjem meču u Maglaju, kada su zgoditkom Tarika Zukića savladali dobrog domaćina, ekipu NK Moševac, a objektivni domaći navijači ispratili su ih u svlačionicu gromoglasnim aplauzom.

    Sigurno da su ovi izuzetni rezultati donijeli veliku radost navijačima, upravi, stručnom štabu, igračima Radnika a o tome nam je više rekao kapiten ekipe, nesavladivi hadžički „panter“ Ismir Mudželet:

    –Ostvarili smo rezultat za divljenje, pamćenje, radost svih ljudi u našem gradu i samom klubu. Već od starta smo krenuli u svakom meču da budemo bolji, konkretniji, efikasniji… od svakog našeg protivnika, a što smo potvrdili u svih 14 odigranih mečeva u kojima smo savladali sve naše rivale. Iako smo veoma mlada ekipa, vjerujemo u sebe, svoj talenat, znanje i na terenu smo provodili sve zamisli našeg stručnog štaba, na čelu sa izuzetnim trenerom Damirom Bećom. Za nas u svim odigranim susretima nije bilo izgubljene lopte, borili smo se za svaki aut, korner, prekid… sa puno htijenja, borbenosti, želje za trijumfom, a što nam je na kraju donijelo rezultat za ponos. Sigurno da je ovo bilans koji će ući u anale našeg kluba, ali i bh. nogometa, jer nije lahko pobijediti u jednom a kamoli u svim mečevima prvenstva. Naš cilj i želja je da dogodine zaigramo u prvoj ligi FBiH, da u Hadžićima ugostimo Jedinstvo, Rudar, Zvijezdu, Igman, Bratstvo, Čapljinu, Goražde… jer naši vjerni navijači zaslužuju da gledaju prvoligaški nogomet i kvalitetne ekipe.

    (Rešad Mamela/Sportske.ba)

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    FK Radnik Hadžići
    Prethodni članakVelež blizu angažovanja zvučnog pojačanja!
    Sljedeći članak Konjičke mahale: Placa, Donja Mahala i Stari Pazar maksimalni

    Povezani članci

    Jusuf Fačić šutira

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026
    Ganac u Zenici

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026
    nogometni teren hotel muska voda

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025
    Najnovije
    sergej barbarez katar

    Barbarez ono što smo vidjeli u trenutku kada je izveo Džeku nije pojašnjavao na presici: “Čuo sam da je Mahmić pustio suzu”

    25.06.2026
    brazil

    To je to! Brazil je obavio posao za nas, BiH je u 1/16 finala

    25.06.2026
    amar memic

    Amar Memić: Nerealno je ovo, kao da smo kući a u Americi smo

    25.06.2026
    nikola vasilj

    Vasilj: Moramo sačekati ostale rezultate, ali mislim da smo napravili dobar posao

    25.06.2026
    Preporuka
    sergej barbarez katar

    Barbarez ono što smo vidjeli u trenutku kada je izveo Džeku nije pojašnjavao na presici: “Čuo sam da je Mahmić pustio suzu”

    brazil

    To je to! Brazil je obavio posao za nas, BiH je u 1/16 finala

    amar memic

    Amar Memić: Nerealno je ovo, kao da smo kući a u Americi smo

    nikola vasilj

    Vasilj: Moramo sačekati ostale rezultate, ali mislim da smo napravili dobar posao

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.