Slovenski nogometni reprezentativac Miha Zajc, koji je prošle sezone nosio dres turskog velikana Fenerbahcea, potpisao višegodišnji ugovor sa zagrebačkim Dinamom. Pošto je raskinuo saradnju sa Fenerom, u pokušaju da oživi karijeru i potencijalno postane Dinamov kapitalac u narednom period, Zajc je prihvatio ponudu Zvonimira Bobana, prvog čovjeka modrih.
Zajc je tako konačno završio vezu sa Fenerbahčeom koja za njega nije više donosila nikakve plodove. Otkako je stigao u Istanbul za 3.500.000 eura iz Emplija, odigrao je 123 utakmice uz 20 golova i sedam asistencija, ali je utisak da je moglo i mnogo bolje. Fener ga je slao dvaput na posudbe, prvo u Genou tokom sezone 2020/21, onda i Toulouse prošle sezone gdje nije uspio da skupi ni 500 minuta na terenu iako je odigrao 22 utakmice. Sve osim jedne kao rezervista.
Slovenac je tako postao čak 16. pojačanje Dinama ovoga ljeta, koji je skoro potpuno promijenio ekipu, koju će s klupe predvoditi Sarajlija Mario Kovačević!




