Sjajan uspjeh Edina i Belmina Kalače takmičara KDT Bosna Sarajevo
Proteklog vikenda u Splitu je održan Međunarodni Božični turnir Split 2023 na kojem su nastupili i dva takmičara Kluba dizača tegova Bosne iz Sarajeva.
Trener Kluba dizača tegova Bosna Sarajevo, Namik Omerović nam je rekao“ Iako je ovaj turnir bio za seniore naši članovi Edin i Belmin Kalača, dva najbolja kadeta Bosne i Hercegovine postigli su sjajne rezultate u Olimpijskom dizanju tegova.
U kategoriji do 73 kg, Edin Kalača je u disciplini trzaj podigao 88 kg, a u disciplini izbača 109 kg, dok je njegova brat Belmin Kalača u disciplini trzaj podigao 82 kg, a u disciplini izbačaj 101 kg.
Edin je proglašen najboljim stranim takmičarem turnira.
“Prezadovoljan sam postignutim rezultatima mojih takmičara i nadam se u budućnosti ova dva takmičara biti okosnica Olimpijskog dizanja tegova Bosne i Hercegovine„ kazao nam je trener KDT Bosna Sarajevo, Namik Omerović.
Ismet Nimanović




