U okviru prvenstva kantonalne lige ZE-DO kantona u Zenici na stadionu „Kamberovića polje“ odigran je meč 15. kola između domaće ekipe NK Borac (Tetovo) i NK Vareš. Po vrlo hladnom vremenu, nekih sto pedeset gledalaca vidjelo je zanimljiv meč sa dosta dobrih šuteva,lijepih akcija,povoljnih prilika,dobrih odbrana vratara i dva zgoditka, a na kraju su slavili igrači Vareša rezultatom 0:2.U prvih 45 minuta nije bilo zgoditaka iako je Vareš igrom dominirao,stvarao prilike i propustio četiri,pet kolosalnih prilika koje nisu realizovali Rapić, Šehić, Mehmedović, Kamenjaš dok je domaćin pokušao ozbiljnije ugroziti vratara gostiju udarcima Smrike i Alića, ali sve se završilo samo na pokušajima.U nastavku meča bilo je pokušaja postizanja zgoditaka sa obje strane,a uspješniji su bili gosti koji su dva puta zanjihali storu domaćeg golmana.U 76 minuti uslijedila je fina kontra igrača Vareša,lopta je došla do Harisa Đafe koji postiže pogodak za vodstvo Vareša 0:1.U 83 minuti novi pogodak za goste,strijelac je bio Amer Mehmedović za 0:2 a što je bio i konačan rezultat ovog susreta.
O ovom meču i važnoj pobjedi pouzdani igrač Vareša Amer Mehmedović rekao je između ostalog sljedeće:
-Znali smo da nas čeka čvrst domaćin koji je sve učinio da nas nadigra i pobjedi. No,mi smo u utakmicu ušli maksimalno spremni i koncentrisani, od prvog minuta smo uspostavili našu igru sa puno dobrih pasova,kombinatorike,munjevitih kontranapada i to nam se na kraju isplatilo. Slavili smo sa dva postignuta zgoditka a još smo stvorili par sjajnih prilika koje su otišle u nepovrat zbog loše završnice.Sigurno da će nam ova pobjeda uliti dodatno samopouzdanje pred naš naredni meč kada na svom terenu dočekujemo lidera na tablci, odličnu ekipu NK Nemila.Čestitam domaćinima na fer i sportskoj igri i želim im puno uspjeha u narednim mečevima.
Rešad MAMELA (sportske.ba)




