Veliki potres pogodio je srbijanski vaterpolo nakon što su reprezentativci javno poručili da neće nastupati za nacionalni tim dok je Slobodan Soro predsjednik Vaterpolo saveza Srbije.
U zajedničkom saopštenju nezadovoljstvo su izrazili Nikola Jakšić, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Sava Ranđelović, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nikola Dedović i još nekoliko reprezentativaca koji su godinama nosioci igre Srbije.
Vaterpolisti tvrde da ih je novo rukovodstvo Saveza, predvođeno Sorom, u više navrata javno omalovažavalo i umanjivalo njihove uspjehe.
“Naše zlatne medalje ni najmanje nisu bile odraz trenutne inspiracije, kao što to navodi Slobodan Soro, već godine velikih odricanja, treniranja, zajedništva i borbe”, poručili su reprezentativci.
Dodali su i da su pojedini igrači ranije imali ozbiljne probleme u klubovima zbog ljudi bliskih novom predsjedniku Saveza.
“Također, podsjetili bismo javnost da je nekolicina igrača iz aktuelnog sastava reprezentacije već bila izložena nesportskim potezima od strane Slobodana Sora i njegovog tima ljudi u VK Novi Beograd, od zabrane treniranja, izbacivanja iz kluba, nedozvoljavanja igranja za reprezentaciju itd.”, stoji u saopštenju.
Trostruki olimpijski prvaci ističu da je odluka donesena nakon mnogo razgovora i da im nije bila nimalo laka.
“Nakon mnogo razmišljanja i međusobnih razgovora, donijeli smo jednoglasnu odluku da se povučemo iz igranja za vaterpolo reprezentaciju Srbije dokle god je na njenom čelu Slobodan Soro kao i njegov tim ljudi.”
Naglasili su kako im je igranje za reprezentaciju uvijek predstavljalo najveću čast, ali smatraju da moraju zaštititi ugled nacionalnog tima i uspjehe koje su godinama gradili.




