Fudbalski klub Velež Mostar dobio je novo pojačanje u veznom redu. Riječ je o mladom hrvatskom fudbaleru Andri Babiću, koji je danas i zvanično potpisao dvogodišnji ugovor s mostarskim klubom.
Potpisivanje ugovora upriličeno je u Press Room-u stadiona “Rođeni”, u prisustvu predsjednika kluba Admira Rahimića. Babić, rođen 8. septembra 2004. godine u Rijeci, ponikao je u redovima NK Krk, a potom je prošao kompletnu omladinsku školu HNK Rijeka.
Prošlog ljeta potpisao je profesionalni ugovor s Rijekom, ali je sezonu 2023/24 proveo na posudbi u Posušju. Po povratku s posudbe, odlučio je karijeru nastaviti u Mostaru. S ekipom Rijeke prošle sezone osvojio je titulu prvaka Hrvatske.
Igra na poziciji veznog igrača, a u dosadašnjoj karijeri zabilježio je i šest nastupa za U19 reprezentaciju Hrvatske. Iz Veleža poručuju da od 20-godišnjeg Babića očekuju dodatnu energiju i pojačanje konkurencije u sredini terena, te vjeruju da će svojim zalaganjem i talentom doprinijeti klupskim ambicijama u narednoj sezoni.
Iz kluba su mu poželjeli iskrenu dobrodošlicu, puno zdravlja i uspjeha u crvenom dresu Rođenih.




