U Mostaru se i dalje snažno radi na razvoju mladih fudbalskih talenata, a FK Velež je još jednom pokazao da ulaže u budućnost kluba. Kao znak te strategije, Mostarci su danas predstavili nova pojačanja – blizance Anela i Inela Zategu, rođene 26. januara 2010. godine.
Braća Zatega potpisala su ugovor sa Veležom u prisustvu predsjednika kluba, Admira Rahimića, i direktora Faruka Karadže, a u redovima Rođenih će ostati najmanje naredne tri godine. Prije dolaska u Mostar nastupali su za Igman iz Konjica, gdje su već pokazali talent i potencijal.
Trenutno je Anel Zatega član U-17 reprezentacije Bosne i Hercegovine, dok će zajedno sa bratom nastupati za kadetsku selekciju Veleža, čime će dodatno jačati omladinski pogon kluba i doprinijeti kontinuitetu u razvoju mladih igrača.
Dolazak Anela i Inela Zatege još jednom potvrđuje posvećenost Veleža radu s mladima i kreiranju jake baze talenata, koja bi u budućnosti mogla donijeti rezultate i na seniorskom nivou.




