Bayern je potvrdio kako će Leon Goretha i u budućnosti nastupati za minhenski tim.
Reprezentativac Njemačke je među Bavarce došao 2018. godine iz Schalkea, a svojim partijama u dresu Bayerna “natjerao” je Brazzu i ostale čelnike da mu ponude novi, bogatiji, ugovor.
O produženju saradnje se uveliko špekulisalo posljednjih dana, a sada je ta vijest zvanično potvrđena. Goretzka je potpisao ugovor do 2026. godine.
Goretzku su ovog ljeta htjeli klubovi poput Real Madrida i Manchester Uniteda, ali on je na kraju odlučio da ostane u Bayernu gdje je jedan od važnijih fudbalera.
Ove sezone Goretzka je odigrao četiri utakmice u Bundesligi.




