Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća ponovo će nositi dres Bašakšehira, kluba u kojem je ostavio dubok trag i stekao status jedne od najvećih legendi.
Višća je s turskim klubom potpisao ugovor i tako se vratio u ekipu koju je napustio 2022. godine.
Veliki trag u historiji kluba
Bh. fudbaler je za Bašakšehir nastupao od 2011. do 2022. godine. U tom periodu odigrao je 398 utakmica, postigao 110 golova i upisao 118 asistencija.
Iz kluba su njegov povratak dočekali emotivnom porukom, ističući sve što je Višća uradio tokom prvog mandata.
“Zajedno s pričom koja je počela 2011. godine, ostvarili smo brojne uspjehe, doživjeli nezaboravne trenutke u evropskim takmičenjima, zajedno slavili važne golove i asistencije na putu do pobjeda, te, što je najvažnije, osvojili titulu prvaka Super Lige. Edin Višća, koji je svojim igrama upisao ime u istoriju kluba zlatnim slovima, ponovo se pridružuje porodici Bašakšehira. Dobro došao kući, sine. Ponovo zajedno, ka istim ciljevima” – naveli su iz kluba.
Moguć duel protiv Sarajeva
Zanimljivo je da bi Višća već ovog ljeta mogao zaigrati protiv Sarajeva u kvalifikacijama za Ligu konferencija.
Do tog duela došlo bi u drugom pretkolu, ukoliko ekipa sa stadiona “Asim Ferhatović Hase” prethodno eliminiše finski Inter Turku.




