Na Gradskom stadionu u Ilijašu,u spomen na legendarnog komandanta, majora Hašima Spahića organizovan je nogometni turnir, a koji je privukao veliki broj ljubitelja nogometa izIlijaša,Breze,Visokog,Vogošće,Župče,Ilidže,Semizovca,Sarajeva…Brojni posjetitelji oba dana uživali su u lijepim akcijama,sjajnim šutevima,odličnim odbranama golmana,prekrasnim zgodicima za nogometne „udžbenike“.
U subotu 5.augusta,prvi dan turnira u prvom polufinalnom meču NK Ilijaš bio je mnogo bolji i sasvim zasluženo savladao FK Igman (Ilidža).U drugom polufinalnom meču igrali su FK Rudar (Breza)-NK ZMAJ (B.Mahala) a pobjeda je,nakon preokreta u drugom poluvremenu ,pripala ekipi NK ZMAJ.U nedelju, 6. Augusta u meču za treće mjesto Igman je pobijedio Rudar, a u finalnom meču, nakon mnogo bolje igre cijeli tok meča,Ilijaš je slavio protiv ekipe ZMAJ i osvojio ovaj turnir.Prekrasan pehar za osvojeno prvo mjesto, kao i prelazni pehar, pripaoje ekipi NK Ilijaš,drugo mjesto i pehar osvojila je ekipi NK ZMAJ,a pehar za osvojeno treće mjesto pripao je ekipi FK Igman sa Ilidže.Za najboljeg igrača na turniru proglašen je Alen Šabić,najbolji golman je Amar Suljić a najbolji strijelac Dino Operta (sva trojica članovi NK Ilijaš).Vrijedni organizatori turnira zaslužuju iskrene čestitke za sjajnu organizaciju turnira koji će ostati u lijepom sječanju svim učesnicima i brojnim posjetiteljima ovog Memorjalnog,tradicionalnog turnira.
(Rešad Mamela)




