Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Zdravko Mamić ponovo optužen!

Blog Image

Bivši gazda zagrebačkog Dinama, Zdravko Mamić, je treći put optužen pošto se sumnjiči da je aktuelnog prvaka Hrvatske oštetio za 2,2 miliona eura.

Mamić je, naime, optužen da je u periodu od 2002. do 2007. godine u Zagrebu i austrijskom Klagenfurtu, kao član izvršnog odbora, izvršni potpresjednik i član Uprave Dinama, bio ovlašten za raspolaganje novčanim sredstvima kluba kada je s računa u “Hypo Alpe Adria Bank” u Austriji, podigrao 2,2 miliona eura te ih koristio u privatne svrhe.

Tužilaštvo je predložilo da Mamiću bude oduzeta ilegalno stečena korist te da se ovaj postupak spoji s postupkom koji se vodi protiv njega i njegovih saradnika pred Kantonalnim sudom u Osijeku.

Podsjetimo, bivši izvršni direktor Dinama je nepravosnažno proglašen krivim za izvlačenje oko 15,5 miliona eura i nanošenje štete državnom budžetu od oko 1,6 miliona eura te je osuđen na šest i po godina zatvora. Blažu kaznu dobili su njegov brat Zoran Mamić (četiri godine i 11 mjeseci) te poreznik Milan Pernar (četiri godine i dva mjeseca zatvora).

Slični članci