Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

BH. REPREZENTATIVAC

“Želimo Katića, ali ne pod svaku cijenu”

Blog Image

Novi šef stručnog štaba Schalkea, Miron Muslić, ima za cilj da ekipu pretvori u agresivan tim koji će igrati visok presing – ali s kojim igračima? Šest sedmica prije starta sezone u 2. Bundesligi, sastav tima i dalje izgleda kao nedovršeni projekat.

Poznato je da Muslić, nakon saradnje u Plymouthu, želi da “odbranom komanduje Nikola Katić” i u Gelsenkirchenu.

Šanse da bh. reprezentativac pređe u Schalke dodatno su porasle nakon što su u klub stigli prihodi od transfera Paula Seguina u Herthu za 400.000 eura te Lina Tempelmanna u Braunschweig za 300.000 eura.

Katić je pod ugovorom sa Zurichom, a trenutno se vode pregovori između dva kluba oko načina realizacije transfera. Schalke nastoji da ukupna cijena ostane ispod 500.000 eura, uz mogućnost isplate bonusa.

“Želimo potpisati Nikolu, ali ne pod svaku cijenu. Naravno, imamo i plan B” – izjavio je Frank Baumann, sportski direktor Schalkea, za Bild.

Zbog nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine u junu, Katić je još na produženom odmoru, ali se očekuje da bi se naredne sedmice mogao priključiti ekipi – pod uslovom da klubovi postignu dogovor.

Slični članci