Derbi između Borca i Željezničara bit će u fokusu današnjeg 16. kola WWin lige BiH, u kojem se Plavi nakon duže pauze vraćaju na teren bez podrške svojih navijača.
Željezničar danas igra prvi meč nakon gotovo 20 dana, budući da od 9. novembra i duela sa Zrinjskim nije bio u takmičarskom ritmu. Susret protiv Sloge prošlog vikenda odgođen je zbog snijega u Sarajevu, a novi termin još nije određen. Plavi će u Banjoj Luci nastupiti bez Manijaka, koji su saopćili da ne mogu ispuniti zahtjeve policije u Banjoj Luci te da zbog toga neće prisustvovati derbiju protiv Borca.
Borac u susret ulazi u dobrom momentu nakon pobjede nad Širokim Brijegom (2:1) na Pecari. I dok je Željezničar slavio u posljednja dva ogleda ova dva tima na Grbavici, posljednji meč u Banjoj Luci pripao je domaćinu rezultatom 1:0. Duel Borac – Željezničar počinje u 16 sati.
U istom terminu na Koševu igraju Sarajevo i Široki Brijeg. Bordo tim pokušat će popraviti utisak nakon iznenađujućeg poraza od Rudara, kojim je prekinut niz od četiri pobjede. Široki Brijeg, bez trijumfa u posljednja četiri kola, sve je bliže donjem dijelu tabele i borbi za opstanak.
Program dana zaključit će Velež i Rudar Prijedor u Vrapčićima. Mostarci su favoriti, ali Rudar stiže ohrabren dvjema vezanim pobjedama nad Posušjem i Sarajevom. Utakmica počinje u 18:30.
U nedjelju će 16. kolo biti kompletirano duelom Zrinjskog i Posušja, koji je zakazan za 17:30.




