U nedjelju su ispisane nove stranice historije sporta gradu Stocu. Naime, prvi put u ovom gradu je odigran turnir ili utakmica ženskog nogometa.
Turnir je u novoj Gradskoj dvorani okupio preko 70 djevojčica iz svih krajeva BiH i Crne Gore. Pobjednik 1. Međunarodnog turnira “Stolac 2026” je ekipa ŽF/NK “Emina” Mostar/SA Mali Most . Djevojčice iz Mostara su u finalnoj utakmici uvjerljivo savladale ŽNK Široki Brijeg. U utakmici za 3. mjesto ŽFK “Ekonomist” Nikšić je savladao Futsal Akademiju Župa Čerin.
Najbolja igračica, a ujedno i strijelac turnira bila je Ema Velić iz ponjedničke ekipe, a najbolja golmanica je Mia Zubac iz ekipe ŽNK Široki Brijeg.
Stolac je glasno i jasno poslao poruku “DA” ženskom nogometu.




