Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ponovo je pokazala da je neprikosnovena – naši „zlatni momci“ osvojili su titulu prvaka Evrope!
U finalnom meču savladali su selekciju Njemačke sa ubjedljivih 3:0, osvojivši čak 24. set zaredom na ovom prvenstvu. Na taj način, bh. odbojkaši stigli su do evropskog zlata bez izgubljenog seta!

Podsjetimo, „Ljiljani“ su u grupnoj fazi turnira upisali pobjede protiv Italije, Latvije, Nizozemske, Srbije i Njemačke. U četvrtfinalu su bili bolji od Turske, dok su u polufinalu još jednom savladali Srbiju. Finalni meč protiv Njemačke bio je njihov drugi duel s ovom selekcijom na Evropskom prvenstvu, a završio je identično kao i prvi – maksimalnom pobjedom bh. tima.




