Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo na drugom mjestu grupe H i time izborila baraž za plasman na Mundijal. Iako je pobjeda protiv Austrije bila ključna za direktan odlazak, remi 1:1 u Beču odveo je Zmajeve u dodatne kvalifikacije u kojima će tražiti put ka najvećoj svjetskoj fudbalskoj smotri.
Nogometna reprezentacija BiH igrat će u baražu za Svjetsko prvenstvo nakon što su večeras u Beču remizirali protiv Austrije 1:1. Zmajevi će na žrijebu biti u trećem šeširu, a poznati su i naši potencijalni rivali.
BiH će kao nenositelj biti u trećem šeširu, a mogući rivali su iz drugog šešira, a to su: Vels, Češka, Slovačka i Poljska.
Bh. tim je sjajno otvorio utakmicu i golom Tabakovića poveo 1:0, ali je Austrija u 77. minuti poravnala preko Gregoritscha i tako sačuvala prvo mjesto u grupi. Zmajevi su završili drugi sa 17 bodova i sada čekaju žrijeb baraža koji će odrediti ko će im stajati na putu ka Mundijalu.
Sistem baraža donosi novu neizvjesnost – 16 reprezentacija podijeljeno je u četiri puta, a samo četiri ekipe će izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo. Protivnik BiH biće poznat nakon žrijeba, a navijači sa nestrpljenjem očekuju ime rivala protiv kojeg će Zmajevi pokušati napraviti posljednji i najteži korak.
San je i dalje živ. Zmajevi idu u baraž – i borba za Mundijal tek počinje.
