Fudbaleri Zrinjskog večeras će u Austriji igrati prvi susret play offa Konferencijske lige protiv LASK-a iz Linza.
Susret ove dvije ekipe počinje u 21:00 sati. Zrinjski će u Austriji biti oslabljen neigranjem standarnog dvojca u odbrani – Hrvoja Barišića i Slobodana Jakovljevića. Umjesto, njih, na stoperskim pozicijama bit će Ivica Baterelo i Matej Senić.
– Očekivanja su uvijek iste, pružiti dobru igru i pobijediti. Jasno je da neće biti lagano, da su oni favoriti, ali u dvije utakmice imamo svoju šansu. LASK je najkvalitetniji od svih ekipa sa kojim smo igrali do sada u Evropi. Ako govorimo o njihovoj snazi, onda je ekipa snažna, skup jakih pojedinaca, žele igrati i čeka nas težak zadatak. Mi se ne bojimo, spremni smo – rekao je Rendulić u najavi utakmice.




