Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Zrinjski u nemogućim uslovima bolji od Čelika
    Domaći fudbal

    Zrinjski u nemogućim uslovima bolji od Čelika

    09.12.2017
    Facebook Twitter WhatsApp
    FOTO: Sportske.ba
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Fudbaleri Čelika i Zrinjskog odigrali su danas na Bilinom polju svoj meč 18. kola BHT Premijer lige BiH. Nakon 90 minuta igre, po izuzetno lošim uslovima i snijegu koji je prekrio travnjak Plemići su slavili sa 3:1.

    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba
    FOTO: Sportske.ba

    Svi fudbaleri koji su danas bili na travnjaku zeničkog stadiona zaslužuju maksimalno poštovanje, jer je teren ličio više na onaj za hokej nego za fudbal.

    Susret je odlično počeo za Čelik. Šabanović je poslao jednu dugu loptu prema Mahmutoviću. Napadač Zeničana prolazi dva igrača Zrinjskog i matira Pirića za 1:0. Samo nekoliko trenutaka kasnije, kapiten Zeničana je zbog povrede morao van terena.

    U 23. minuti na semaforu je stajalo 1:1. Nakon udraca Bilbije gužvu u kaznenom prostoru domaćih koristi, bivši igrač Čelika, Pezer koji pogađa za 1:1.

    Dobru priliku gosti su imali u 27. minuti, ali je defanzivac Čelika popović nevjerovatnom intervencijom spasio gol svoje ekipe.

    Pet minuta prije kraja prvog dijela nova lopta u mreži Karajbića. Filipović je odlično prošao po desnoj starni i ubacio, a Handžić majstorski pogađa za 1:2. Sa ovim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

    U nastavku Plemići su uspjeli još jedanput zatresti mrežu domaćih. Bilbija je u 54. minuti pogodio za konačnih 1:3 nakon asistencije Handžića. Koliko je nemoćna odbrana Čelika pokazuje i činjenica da se Bilbija sa loptom ušetao u gol.

    Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa su domaći upisali još jedan poraz i Uprava Čelika će dobro morati razmisliti šta i kako u nastavku sezone, ako i u narednoj žele igrati Premijer ligu. Sa druge strane Zrinjski je jesenji dio sezone završio kako je i želio, pobjedom protiv Čelika.

    Stadion: Bilino polje. Gledalaca: 1.000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Strijelci: 1:0 – Mahmutović (7), 1:1 – Pzer (23), 1:2 – Handžić (40), 1:3 – Bilbija (54). Žuti kartoni: Skopljak (Čelik), Jamak, Todorović, Perišić (Zrinjski).

    ČELIK: Karajbić, Udovičić, Jurković, Duvnjak (od 70. H. Adilović), Popović, Pašalić (od 59. Pašalić), Mehić, Šabanović, Mahmutović (od 15. Ćemalović), Duraković, Adilović T. Trener: Vinko Divković.

    ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Handžić, Pezer (od 86. Perišić), Stojkić, Todorović (od 72. Hajdarević), Jamak (od 60. Ćavar), Katanec, Filipović, Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

    1:0 – Mahmutović

    1:1 - Pezer



    1:2 – Handžić



    1:3 - Bilbija

    bht premijer liga bih HŠK Zrinjski Mostar NK Čelik Zenica
    Prethodni članakPLBIH UŽIVO: Zrinjski bolji od Čelika
    Sljedeći članak Slišković: Zasluženo smo slavili, pojaćat ćemo se

    Povezani članci

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025

    Čolpa traži da mu se Magoda izvini i upozorio: ”Štitit ću ugled, čast i profesionalno dostojanstvo”

    30.10.2025
    Najnovije

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026

    Šok u Prostejovu: Džumhura zaustavio 318. teniser svijeta

    04.06.2026

    Ruska tinejdžerka deklasirala Martu Kostjuk i ušla u finale Roland Garrosa

    04.06.2026

    Predsjednik Cityja: Pep Guardiola je sto puta prijetio odlaskom

    04.06.2026
    Preporuka

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Dok u BiH čekaju njegov oporavak, Šunjiću skočila cijena na tržištu

    Osmanagić „pecnuo“ Štimca: Pojedincima je danas kafa pravo gorka

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.