Sa prvim danom oktobra Nogometni klub Maribor otvorio je novo poglavlje – za novog šefa stručnog štaba imenovan je Feđa Dudić, 42-godišnji trener iz Sarajeva.
Dudić je u dosadašnjoj karijeri ostvario značajne rezultate. S Veležom je osvojio Kup Bosne i Hercegovine, dok je tokom rada u Srbiji dva puta zaredom odveo Radnički iz Kragujevca u evropska takmičenja.
Ugovor s Mariborom potpisao je do ljeta 2027. godine. Prvi trening zakazan je za srijedu poslijepodne, a debi na klupi “vijoličastih” Dudić će imati već u subotu na stadionu Ljudski vrt u susretu protiv Domžala.




