Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Zvijezda 09 ostvarila maksimalan učinak u prva dva prvenstvena kola

    Zvijezda 09 ostvarila maksimalan učinak u prva dva prvenstvena kola

    24.08.2017
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Ono što su najavljivali pred početak prvenstva fudbaleri Zvijezde 09 u potpunosti realizuju.U prva dva kola šampionata 1. lige RS izabranici Mile Lazarevića ostvarili su pobjede protiv Drine i Kozare čime su već na startu takmičenja pokazali da će biti najozbiljniji kandidati za osvajanje titule. Vezista Damjan Krajišnik zadovoljan je igrom koju je pružila njegova ekipa u pobjedi protiv Kozare, ali je dodao da njegova ekipa postepeno podiže nivo forme.

    – Protiv Sutjeske će sigurno biti puno lakše, jer smo već ušli u taj takmičarski ritam. Najbitnije je das mo u prva dva kola ostvarili pobjede, iako nismo odigrali onako kako se očekivalo. Od samog početka želimo da budemo u vrhu i ne dozvolimo konkurentima da se bodovno odvoje od nas. Atmosfera u ekipi je dobra, a što je još bitnije i zdravstveni bilten je puno bolji, pa bi već u Foči mogli igrati kompletni sa Selmirom Mahmutovićem u napadu – zaključio je Krajišnik.
    U prva dva kola mreža Zvijezde 09 je ostala netaknuta, a mladi vezista veruje da će serija mečeva bez pogotka biti nastavljena.

    – To što nismo primili pogodak je dokaz da igramo maksimalno disciplinovano u igri, jer svi imamo svoje defanzivne zadatke koje smo uspešno ispunili. Na svakoj utakmici pružamo maksimum, a u odnosu na protivnike fizička priprema je naša najveća prednost. Očekujem da produžimo niz bez primljenog pogotka, al i da napadači nastave da budu efikasni i postižu golove – istakao je Krajišnik.

    Tim iz Etno sela Stanišići ostvario je maksimalan učinak, iako nije demonstrirao neki preterano kvalitetan i lijep fudbal, a po mišljenju šefa stručnog štaba Mila Lazarevića kako prvenstvo bude odmicalo njegova ekipa će igrati sve bolje.

    – Prva dva meča smo uz dosta muke stigli do pobeda, ali je najbitnije da smo na pobjedničkom kolosjeku od početka šampionata. Tek smo izašli iz pripremnog procesa i protiv Drine se jasno vidio umor, dok smo protiv Kozare odigrali puno bolje. Oba protivnika su protiv nas igrala zatvoreno, pa jednostavno nismo ni mogli prikazati neki lepršaviji fudbal, iako smo imali puno više loptu u svom posedu. Želimo da serija pobjeda traje što duže i sa takvim raspoloženjem putujemo u Foču gde nas očekuje teško gostovanje protiv mlade i poletne ekipe Sutjeske. Znamo svoj cilj, a to je plasman u Premijer ligu BiH i sve ćemo učiniti da to i ostvarimo. Čvrsto smo na zemlji jer znamo da je ovo tek početak, te da nas do kraja očekuje još puno teških i neizvjesnih mečeva sa usponima i padovima, međutim na sve to možemo da uspešno odgovorimo i da na kraju kroz cilj prođemo kao prvoplasirani tim na tabeli – rekao je Lazarević.

    (S.Vukašinović/Sportske.ba)

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    Zvijezda 09
    Prethodni članak„Vratio sam se da završim ono što sam počeo“
    Sljedeći članak Sloboda u Zenici bez dva standardna fudbalera, vraća se Husić

    Povezani članci

    Jusuf Fačić šutira

    Fačić tresao mreže čak 27 puta: Golgeterska eksplozija mladog napadača Lokomotive

    12.06.2026
    Ganac u Zenici

    Bivši igrač Schalkea na probi u Čeliku

    29.05.2026
    nogometni teren hotel muska voda

    Novoizgrađeni “Wembley” na obroncima planine Konjuh otvorit će 20. maja fudbalski asovi iz cijele BiH

    17.05.2026

    Reakcije iz Srbije: ”Samo sam čuo kako je nešto palo, puklo, pritrčao sam, borio se za život”

    03.11.2025
    Najnovije
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez upozorava pred Katar: Nisu slučajno na Svjetskom prvenstvu

    24.06.2026
    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    24.06.2026
    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    24.06.2026
    hrvatska panama

    Dalić pogodio s izmjenama, Hrvatska povela protiv Paname: Pašalić propustio dotući Panamce

    24.06.2026
    Preporuka
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez upozorava pred Katar: Nisu slučajno na Svjetskom prvenstvu

    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    tabakovic trening bih (1)

    Sofascore objavio mogući sastav BiH protiv Katara, pogledajte koga su stavili u startnih 11

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.