Fudbal

Danas na rasporedu četiri susreta SP-a, na terenu Hrvati, Španci, Nijemci

,

Četvrti dan Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru na rasporedu su susreti prvog kola u grupama E i F, a na teren će, između ostalih, izaći Hrvati, Španci, Nijemci…

U prvom meču dana od 11 sati u okviru F-grupe igra svjetski viceprvak Hrvatska, koja se sastaje sa Marokom koji je plasman izborio pod dirigentskom palicom bh. stručnjaka Vahida Halilhodžića, a koji je nakon kvalifikacija dobio otkaz i zamijenio ga je Walid Regragui.

U drugom meču u ovoj grupi od 20 sati sastaju se Belgija i Kanada.

U okviru E- grupe u prvom meču od 14 sati igraju Njemačka i Japan, a od 17 sati Španija i Kostarika.

U dosadašnjem dijelu prvenstva odigrani su susreti prvog kola u grupama A, B, C i D, a najviše su pokazali nogometaši Engleske koja je pobijedila Iran sa 6:2, te svjetskog prvaka Francuske koja je savladala Australiju sa 4:1.

Najveću senzaciju priredila je Saudijska Arabija pobjedom nad Argentinom 2:1.

Pobjede od 2:0 izborili su Ekvador na startu turnira nad domaćinom Katarom te Nizozemska nad Senegalom, dok su bez pobjednika završena tri meča – SAD – Vels (1:1), Meksiko – Poljska (0:0) i Danska – Tunis (0:0).

(Fena.ba)

Fudbal

Brazil ostao bez selektora

Tite više nije selektor reprezentacije Brazila.

Iskusni fudbalski stručnjak odlučio je napustiti klupu Karioka nakon neuspjeha na Mundijalu u Kataru koji je za njegovu selekciju završen u četvrtini finala.

Poraz od Hrvatske nacionalna je tragedija u Brazilu i Tite je sam odlučio da odustane od daljeg vođenja.

Imao je ugovor do kraja Svjetskog prvenstva, jasno je bilo da će u slučaju neuspjeha Brazilci tražiti novog selektora.

Konkurs je od večeras zvanično otvoren!

Fudbal

Nizozemci u 101. minuti pogodili za produžetke protiv Argentine!

Nevjerojatno, Nizozemska ima 2:2!

Večeras četvrtfinale igraju selekcije Argentine i Nizozemske. Gaučosi su imali 2-0 na 15-tak minuta prije kraja utakmice, ali se onda desilo čudo.

Nizozemsku je u život vratio Weghorst u 83. minuti utakmice, a nakon sjajne akcije u 101. minuti isti igrač postiže pogodak za nevjerovatnih 2-2.

Trenutno se igraju produžeci.

Očekujemo rasplet…

Fudbal

Ovako se slavilo kod djeda hrvatskog golmana

U Viškovu se uoči svake “tekme” hrvatske reprezentacije okupi sportska raja, susjedi, prijatelji…

Tako je bilo i večeras. Domaćini Franjo “Fredi” i Alen Pomor. Franjo je djed hrvatskog vratara Ivice Ivušića.

Od ranog jutra zagrijavala se atmosfera u domu Ivičinog “dide”. Roštilj, mesni i riblji specijaliteti čuli su se do riječkog korza.

Tako i domoljubne pjesme “Zovi, samo zovi, svi će sokolovi za te život dati…

Na dan utakmice s Brazilom dida Franjo i ujak Alen, inače trener specijalista, koji je i svog Ivicu vratarski oblikovao, čuli su se s Ivušićem. Ivica ih je dodatno oraspoložio optimizmom iz Brazila. Najavio je slavlje.

Za njih je to značilo da slavlje može početi. I slavit će do finala. Do kraja mundijala.

Video pogledajte OVDJE

Za Ivicu će did i ujak pripremiti poseban doček na Viškovu. Uvjereni su sa zlatnom medaljom. I drugi unuk Nikola Marić je u nogometnim vodama. Koji je na kontra strani. Napadač je Jadrana iz Ploča, a svoj je kvalitet potvrđivao i na bosanskim terenima.

Svi su obitelji Pomor, Ivušić, Marić oduševljeni briljantnim obranama heroja iz Brazila Dominika Livakovića.