Fudbal

Dva preokreta, šest golova, Interu trofej Kupa Italije!

,

Večeras se na stadionu Olimpico u Rimu odigrala finalna utakmica Kupa Italije između Juventusa i Intera. Nakon regularnih 90 minuta igre nije bilo pobjednika (2-2), a nakon produžetaka Inter je slomio protivnika i na kraju slavio rezultatom 4-2. Tako se Inter “okitio” trofejem Kupa Italije, a s njime zajedno i naš Edin Džeko!

Gledali smo izuzetno atraktivno finale. Prvo poluvrijeme pripalo je Interu, koji je do prednosti došao već u sedmoj minuti igre prekrasnim pogotkom Barelle. Iako je Juventus imao izgledne prilike, na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću aktuelnog prvaka Serie A.

U nastavku šok na Olimpicu. U samo dvije minute Juventus stiže do preokreta. U 50. minuti Alex Sandro postiže gol za poravnanje, a Dušan Vlahović samo dvije minute kasnije pogađa mrežu Handanoviča za potpuni preokret Juventusa.

Međutim, nova uzbuđenja u finišu utakmice. Lautaro Martinez je oboren u šesnaestercu Juventusa, dosuđen je penal, a siguran sa bijele tačke bio je Hakan Calhanoglu.

Utakmica je otišla u produžetke. U prvom produžetku Inter dobija i drugi penal nakon što je de Ligt izuzetno nespretno reagovao u svom šesnaestercu. Nakon VAR konsultacija, sudija je dosudio na bijelu tačku, a sa penala je uspješan bio Ivan Perišić.

Hrvatski reprezentativac je samo dvije minute nakon pogotka sa bijele tačke postigao i gol iz igre. Igrala se 102. minuta, kada je Perišić zategao ljevicu i sjajnim pogotkom ugasio sve nade Juventusa u ovom finalu.

Bh. napadač Edin Džeko igrao je u redovima Intera od prve minute, a zamijenjen je u ranoj fazi drugog poluvremena. Ipak, Džeko je jedan od najzaslužnijih za ovaj trofej Kupa Italije, a ovo će biti još jedan trofej u vitrinama našeg sjajnog Dijamanta.

Fudbal

Cityjev napadač na posudbi postigao šest golova na jednoj utakmici

Osim što će na ljeto na Etihad stići najveće moguće napadačko pojačanje, Erling Haaland, njemu će se pridružiti i fudbaler čije je usluge Manchester City osigurao posljednjeg dana januara.

Radi se o 22-godišnjem Argentincu River Platea, Julianu Alvarezu. Njega su Građani odmah nakon akvizicije ostavili do kraja sezone u matičnom klubu, a ono što on tamo prikazuje potvrđuje kako su napravili sjajan potez.

Alvarez se posebno istakao ovog utorka, kada je u dresu Rivera nastupio u susretu Copa Libertadores protiv peruanskog prvaka Alianze Lime. Argentiski velikan slavio je rezultatom 8:1, a Alvarez je postigao šest pogodaka. Time je izjednačio rekord Bolivijca Juana Sancheza koji je isto napravio 1985. godine protiv Deportiva Italia.

City ga je platio 17 miliona eura i nema sumnje kako će dobiti priliku iskazati se i već ove sezone izboriti mjesto u prvoj momčadi, prenosi Gol.hr.

Fudbal

Sramne poruke Delija upućene legendi Piksiju

Navijači Crvene zvezde uputili su uvrijedljivu poruku na adresu Dragana Stojkovića Piksija, selektora fudbalske reprezentacije Srbije, prenosi Kurir.

Peta Zvezdina zvezda je došla na stadion “Rajko Mitić”, kako bi gledao finale Kupa Srbije u kome se sastaju Crvena zvezda i Partizan.

– Nikad nije bila tvoja. Ti nikad nisi bio naš. Decenijskog potopa posle tebe, seća se svaki zvezdaš. Sajonara!

Delije su ovu parolu podigle na severnoj tribini stadiona u Ljutice Bogdana.

Stojković je odigrao za Zvezdu 120 utakmica i postigao 54 gola. Predsjedničke uloge u klubu se prihvatio u julu 2005. godine i ostao na toj funkciji do oktobra 2007. godine, piše Kurir.

Fudbal

Hajduk osvojio Kup Hrvatske

Na stadionu Poljud u Splitu odigrana je finalna utakmica Kupa Hrvatske između Rijeke i Hajduka. Hajduk je podigao trofej Kupa Hrvatske slavivši rezultatom 3-1.

Pogotkom Josipa Drmića Rijeka je stigla do prednosti već u 13. minuti utakmice. Ipak, Hajduk se itekako probudio od primljenog pogotka i zaigrao mnogo konkretnije i bolje.

U 24. minuti Hajduk je poravnao rezultat na 1-1 pogotkom Ferra. Melnjak je u 36. minuti na asistenciju Livaje donio potpuni preokret Hajduku, a domaći su ostali i sa igračem manje već u 41. minuti utakmice.

Zbog dva žuta kartona isključen je Smolčić, a na poluvrijeme je Hajduk otišao pri vodstvu od 2-1.

Hajduk je pobjedu ovjerio u drugom poluvremenu pogotkom Melnjaka.