Košarka

Džanan Musa ponovo pružio fantastičnu partiju u dresu Breogana

,

Košarkaši Rio Breogana večeras su ostvarili pobjedu nad Murcijom u okviru osmog kola španske Endesa lige rezultatom 94:89.

Breogan je uglavnom bio u vodstvu tokom čitavog susreta, te na kraju rutinski meč priveo kraju. U timu Breogana ponovo je fantastičnu partiju pružio bh. reprezentativac Džanan Musa.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je prvo ime pobjedničke ekipe sa ubačenih 22 poena (šut 9-16) za 36 minuta u igri, a ubilježio je još pet asistencija, te tri skoka.

Pratili su ga Rašid Mahalbašić i Trae Bell-Haynes sa po 15 poena, dok je u redovima Murcije najefikasniji bio Jordan Davis sa 15 ubačenih poena.

Breogan trenutno zauzima sedmu poziciju na prvenstvenoj tabeli sa četiri pobjede iz osam utakmica.

Košarka

Musa nastavio dominirati

Breogan za koji nastupa naš Džanan Musa poražen je od Joventuta u zaostalom meču 11. kola španskog šampionata.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa odigrao je još jednom veoma dobar meč, ali, nažalost, ni to nije pomoglo njegovom Breoganu da izbjegne poraz. Na kraju je bilo 87:90.

Za nešto više od 34 minute provedene na parketu, Musa je ubacio 22 poena i pritom je još imao dva skoka i dvije asistencije.

Joventut su do trijumfa predvodili Basas sa 19 i Vives sa 14 ubačenih koševa.

Košarka

Jusuf Nurkić pružio fantastičnu partiju u pobjedi Portlanda

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je pokazao klasu i pored Simonsa bio ključni čovjek u velikoj pobjedi Portlanda. Wizardsi su na svom parketu izgubili od Portlanda rezultatom 110:115.

Portland je bio dominantan tokom čitavog susreta, a sve što su Wizardsi uspjeli uraditi jeste ublažiti poraz u finišu meča. Nurkić je pružio sjajnu partiju, te za 30 minuta igre zabilježio double-double od 23 poena i 14 skokova. Imao je i dvije asistencije, te dvije ukradene lopte.

Pored bh. košarkaša, odličan u redovima Portlanda bio je i Anfernee Simons, koji je uspio ubaciti 31 poen i upisati 11 asistencija.

Klub našeg Jusufa Nurkića trenutno je deseti na Zapadu s omjerom 17-25.

Košarka

Vrhunska partija Kamenjaša na kraju nije bila dovoljna za pobjedu

Večeras su u okviru 16. kola ABA lige snage odmjerili Studentski Centar i Partizan. S obzirom na pozicije na tabeli, Partizan je bio veliki favorit.

Ipak, jedanaestoplasirana ekipa lige je parirala drugoplasiranoj. Na kraju prve četvrtine su imali vodstvo 24-22. Na poluvrijeme su otišli sa rezultatom 43-41. U trećoj su uspjeli povećati razliku, te su na kraju nje imali vodstvo 67-61. Domaćin nije uspio da izdrži, te su u zadnjoj minuti prosuli pobjedu. Na kraju su poraženi rezultatom 83-93.

Naš reprezentativni centar, Kenan Kamenjaš je odigrao sjajnu utakmicu. Postigao je 20 poena uz šut iz igre 10/15. Dodao je 12 skokova, od toga 8 defanzivnih i 4 ofanzivna. Na parketu je proveo 28 minuta.

Pored Kamenjaša su se istakli Justin Edwards sa 18 poena i Andrija Slavković sa 13 poena. Na drugoj strani, Kevin Punter je postigao 17 poena, dok je Dallas Moore dodao 15.