Košarka

Džanan Musa ponovo pružio sjajnu partiju u dresu Breogana

,

U okviru devetog kola ACB lige košarkaši Breogana savladali su Gran Canariju rezultatom 76:66, a bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa odigrao je izuzetno dobru partiju.

U prvom poluvremenu utakmice rezultat se “rotirao” i konstantno bio u egalu, ali je u trećoj dionici Gran Canarija došla do čak dvocifrene prednosti. Ipak na kraju treće dionice bilo je neriješeno.

Breogan je prelomio u posljednjoj dionici, u kojoj je u jednom trenutku imao 11 poena prednosti, a do kraja meča sačuvao je prednost i stigao do pobjede.

Džanan Musa je odigrao dobru partiju, a ubacio je 13 poena te je dodao po četiri skoka i asistencije.

Breogan je do trijumfa vodio Kalinoski sa 23 poena, dok je Luković dodao 12. U poraženoj ekipi Ennis je završio meč sa 15 poena, četiri asistencije i tri skoka.

Košarka

Musa nastavio dominirati

Breogan za koji nastupa naš Džanan Musa poražen je od Joventuta u zaostalom meču 11. kola španskog šampionata.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa odigrao je još jednom veoma dobar meč, ali, nažalost, ni to nije pomoglo njegovom Breoganu da izbjegne poraz. Na kraju je bilo 87:90.

Za nešto više od 34 minute provedene na parketu, Musa je ubacio 22 poena i pritom je još imao dva skoka i dvije asistencije.

Joventut su do trijumfa predvodili Basas sa 19 i Vives sa 14 ubačenih koševa.

Košarka

Jusuf Nurkić pružio fantastičnu partiju u pobjedi Portlanda

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je pokazao klasu i pored Simonsa bio ključni čovjek u velikoj pobjedi Portlanda. Wizardsi su na svom parketu izgubili od Portlanda rezultatom 110:115.

Portland je bio dominantan tokom čitavog susreta, a sve što su Wizardsi uspjeli uraditi jeste ublažiti poraz u finišu meča. Nurkić je pružio sjajnu partiju, te za 30 minuta igre zabilježio double-double od 23 poena i 14 skokova. Imao je i dvije asistencije, te dvije ukradene lopte.

Pored bh. košarkaša, odličan u redovima Portlanda bio je i Anfernee Simons, koji je uspio ubaciti 31 poen i upisati 11 asistencija.

Klub našeg Jusufa Nurkića trenutno je deseti na Zapadu s omjerom 17-25.

Košarka

Vrhunska partija Kamenjaša na kraju nije bila dovoljna za pobjedu

Večeras su u okviru 16. kola ABA lige snage odmjerili Studentski Centar i Partizan. S obzirom na pozicije na tabeli, Partizan je bio veliki favorit.

Ipak, jedanaestoplasirana ekipa lige je parirala drugoplasiranoj. Na kraju prve četvrtine su imali vodstvo 24-22. Na poluvrijeme su otišli sa rezultatom 43-41. U trećoj su uspjeli povećati razliku, te su na kraju nje imali vodstvo 67-61. Domaćin nije uspio da izdrži, te su u zadnjoj minuti prosuli pobjedu. Na kraju su poraženi rezultatom 83-93.

Naš reprezentativni centar, Kenan Kamenjaš je odigrao sjajnu utakmicu. Postigao je 20 poena uz šut iz igre 10/15. Dodao je 12 skokova, od toga 8 defanzivnih i 4 ofanzivna. Na parketu je proveo 28 minuta.

Pored Kamenjaša su se istakli Justin Edwards sa 18 poena i Andrija Slavković sa 13 poena. Na drugoj strani, Kevin Punter je postigao 17 poena, dok je Dallas Moore dodao 15.