Domaći fudbal

EMINA SE NE ZAUSTAVLJA: U Brčkom upisale šesti trijumf u nizu

,

U drugom kolu Lige za prvaka BiH za žene, Emina je gostovala u Brčkom i pobijedila ekipu Lokomotive sa 1:3.

Mostarke su golom Đule Velagić u 29 minuti. Ovim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Na samom početku drugog poluvremena Lokosice stižu do izjednačenja. Nakon toga bolja igra izabranica Zije Tojage, kreiranje i stvaranje šansi rezultiralo je pogotkom Minele Gačanice u 78. minuti za 1:2. Gol za konačan rezultat dala je Maja Hrelja i tim potvrdila pobjedu Emine i nova tri boda.

Za Mostarke je ovo bila šesta pobjeda u nizu.

Petevov zastupnik jasno otkrio da li ima istine u tome da Ivaylo preuzima FK Sarajevo

Danas su se u javnosti proširile špekulacije o tome da je aktuelni selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev glavni kandidat da postane šef stručnog štaba FK Sarajevo.

Povodom tih informacija, na svom Facebook profilu se oglasio Redžad Dikonja, zastupnik selektora Peteva.

– Povodom špekulacija koje povezuju ime selektora našeg nacionalnog tima s pojedinim klubovima, moram reći da je Ivaylo Petev u ovom trenutku potpuno posvećen radu u reprezentaciji sa kojom je, podsjećam, osvojio prvo mjesto u Ligi nacija i našu zemlju vratio u A grupu. Dakle, samo BiH! – napisao je Dikonja i time jasno demantovao povezivanja Peteva sa FK Sarajevo.

Preminuo legendarni fudbaler Borca, banjalučki klub poručio: Hikmete, počivaj u miru

Crveno-plava porodica ostala je bez Hikmeta Kušmića koji je preminuo u 76. godini života, saopštili su iz FK Borac.

Rođen je u Banjaluci 1947. godine, a dres banjalučkog Borca nosio je punih četrnaest godina i za to vrijeme odigrao je skoro 250 utakmica za klub.

Svojim igrama u odbrambenoj liniji stavio je pečat na brojne uspjehe FK Borac tokom sedamdesetih godina prošlog vijeka, od ulaska u prvoligaško društvo preko prvog plasmana u finale Kupa Jugoslavije do premijernog izlaska na evropsku scenu.

„Hikmete, počivaj u miru!“, stoji u objavi banjalučkog kluba.

Ibrahim Šehić: Poželio sam nikad ljepšu Grbavicu i najbolje navijače u državi (VIDEO)

FK Željezničar će svoju posljednju utakmicu u 2022. godini odigrati u utorak.

Željo će u prijateljskoj utakmici dočekati Konyaspor. Meč počinje u 18:00 sati.

Uoči utakmice, poruku navijačima Plavih poslao je aktuelni golman Konyaspora Ibrahim Šehić.

– Poželio sam nikad ljepšu Grbavicu i najbolje navijače u državi. Jedva čekam da ponovo istrčim na nju. Pozivam sve navijače da dođu u utorak i uživaju u prijateljskoj utakmici – naveo je Šehić.

Cijene ulaznica za susret sa Konyasporom: Jug 3 KM, Sjever i Istok 6 KM, Zapad 15 KM.

Nekadašnji prvotimci Plavih, reprezentativci BiH, Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su već nekoliko godina jedni od najboljih pojedinaca Konyaspora.