Fudbal

FS Srbije traži žestoke kazne za Shaqirija i FS Kosova

,

Fudbalski savez Srbije priprema protesno pismo koje će poslati na adresu FIFA zbog ispada u Švicarskoj i Švedskoj.

Na susretu Švedska-Kosovo istaknuta je parola “Kosovo je Albanija”, dok je nakon utakmice Švicarska – Sjeverna Irska Shaqiri nosio jaknu sa simbolima OVK.

Povodom incidenata koji su se dogodili na utakmicama u Švedskoj i Švicarskoj u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, oglasio se generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Jovan Šurbatović.

“Upravo pripremamo protesno pismo koje ćemo uputiti FIFA u toku dana. Tražićemo hitnu reakciju i najstrožije sankcije prema Shaqiriju zbog promovisanja zločinačke terorističke organizacije „OVK“ tokom davanja izjave medijima, ali i prema tzv. Fudbalskom savezu Kosova zbog isticanja parole „Kosovo je Albanija“ na meču Švedska – tzv. reprezentacija Kosova i propagiranja ideje „Velike Albanije“. FS Srbije će iskoristiti sve pravne mehanizme da se odgovorni za ove događaje odstrane iz fudbala” izjavio je Jovan Šurbatović, generalni sekretar FSS.

Fudbal

Belenenses pokošen koronom! Protiv Benfice meč počeli sa devetoricom

Fudbaleri Belenensesa imaju velike probleme zbog koronavirusa u timu, pa su tako sa devet fudbalera počeli susret protiv Benfice večeras u okviru prvenstva Portugala.

Utakmica je počela, a već nakon 20-tak minuta susreta Benfica vodi rezultatom 0-2, jer je na terenu domaćih svega devet fudbalera, od čega dvojica golmana!

Felipe nije mogao računati na ostatak ekipe zbog koronavirusa, pa su administrativnim putem pokušali da registruju igrače iz drugog tima, ali u tome nisu uspjeli.

Čak 17 igrača zaraženo je koronavirusom i nagovještava se katastrofa za tim koji je treći otpozadi u prvenstvu Portugala.

Fudbal

Pogodak i dvije asistencije Mešanovića u pobjedi Kisvarde

Fudbaleri Kisvarde najprijatnije su iznenađenje mađarske OTP lige, a danas su u okviru 14. kola savladali MTK Budimpeštu rezultatom 5-0.

Asani je u sedmoj minuti susreta donio prednost domaćoj ekipi, a isti igrač je u 31. minuti uduplao prednost Kisvarde. Nedugo nakon toga gosti su ostali sa igračem manje, nakon što je Palincsar isključen zbog dva žuta kartona.

Kisvarda je “dotukla” protivnika u drugom poluvremenu golovima Matheusa, Bumbe i Jasmina Mešanovića. Vrijedi spomenuti da je bh. fudbaler pored pogotka upisao i dvije asistencije, a iz igre je izašao u 80. minuti susreta.

Kisvarda je trenutno drugoplasirana ekipa sa 27 osvojenih bodova, samo bod više ima Ferencvaros, ali i dvije utakmice manje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Mogu li Pazarci konačno slaviti u prvenstvu Srbije?!

Fudbaleri Novog Pazara trenutno su posljednjeplasirana ekipa Srbijanske Super lige sa 12 osvojenih bodova u 17 odigranih susreta.

Novi Pazar dočekat će Proleter u ponedjeljak, a to će biti dobra šansa da Pazarci konačno stignu do tri boda, a samim tim onda i da se priključe u borbi za opstanak. Sada on djeluje daleko, ali ima dovoljno neodigranih utakmica, pa sve opet zavisi o njima.

Zanimljiv je svakako podatak da je Novi Pazar u posljednjih pet ligaških susreta zabilježio isto toliko remija. Svaka utakmica je završena bez pobjednika, a u tri susreta Novi Pazar je imao prednost, pa je prokockao, dok su dva puta Pazarci stizali zaostatak i osvajali po bod.

Remije su upisali protiv Napretka i Čukaričkog, obje utakmice po 1-1, dok su pred svojim navijačima remizirali redom protiv Radnika, Bačke Topole i Čukaričkog.