Ino fudbal

Genoa smijenila slavnog Ukrajinca

,

Andrej Shevcenko više više nije trener Genoe.

Itlijanski prvoligaš danas je potvrdio da je slavni Ukrajinac razriješen dužnosti nakon slabih rezultata ekipe.

Vodstvo prvog tima privremeno će preuzeti Abdoulayu Konku.

Ino fudbal

Pogledajte sjajan gol koji je zabio Višća (VIDEO)

Kao što smo već pisali Trabzonspor je večeras savladao Galatasaray rezultatom 1-2 u okviru 23. kola turske Superlige. Sjajan gol je zabio Edin Višća. Taj gol možete pogledati na videu ispod:

Utakmica je za gostujući Trabzonspor počela loše. U 31. minuti za vodstvo Galatasaraya pogađa Alexandru Cicaldau. U prvom poluvremenu tri igrača Trabzonspora su dobila žute kartone. Gosti pred kraj utakmice dolaze do izjednačenja preko Anastasiosa Bakasetasa.

I kad je djelovalo da je utakmica završena, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, jer kreirao preokret. Naime, on je zabio gol u 90. minuti. Prema stranici Sofascore, igrač utakmice je upravo Višća. Dobio je ocjenu 7.8.

Ovom pobjedom, Trabzonspor je zadržao prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Galatasaray je ostao na 15. poziciji i od zone ispadanja ih dijele samo tri boda.

Ino fudbal

Višća i Hajradinović u timu kola Superlige

Jutros su u okviru turske Superlige snage odmjerili Kasimpaša i Kayserispor. Kasimpaša je bio bolji rezultatom 3-1. Asistent za drugi gol je bio Haris Hajradinović. On je odigrao svih 90 minuta, te je u tom periodu imao 62 dodira. Pored toga, imao je 33 tačna pasa odnosno 91.7%. Osvojio je 7 od 9 duela, te je dobio ocjenu 8.2.

S druge, strane Edin Višća je dobio ocjenu 7.8 u preokretu protiv Galatasaraya. Upravo on je kreirao taj preokret golom u 90. minuti. Na taj način, njegov Trabzonspor je zadržao prednost od 6 bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu ekipu lige.

Za svoje sjajne partije, Hajradinović i Višća su uvršteni u idealni tim kola Superlige. Kako izgleda idealni tim možete pogledati na slici ispod:

Ino fudbal

Benzema stao u Messijevu odbranu

Mnogi su kritični prema Lionelu Messiju otkako je prešao u PSG. Ipak, Karim Benzema smatra da će Messi pokazati svoju klasu u PSG-u.

Benzema je za Telefoot rekao sljedeće:

“Nema šanse da on u PSG-u bude loš u konačnici. Trenutno je u procesu adaptacije i to je razlog zašto ne zabija golove. Ali pogledajte šta radi na terenu. Jednostavno ne možete kritikovati igrača tek tako. Ko god kritikuje Messija ne razumije fudbal.”

Njegov Real Madrid će u osmini finala Lige prvaka da igra upravo protiv PSG-a. Povodom toga, upitan je šta misli o još jednoj zvijezdi PSG-a – Kyllianu Mbappeu.

“Biće to posebna utakmica. Mbappe i ja smo dobri prijatelji. Vidjećemo šta će se desiti. Bolje bi bilo da igramo protiv neke druge ekipe, ali bez obzira na težak ždrijeb, mi smo spremni.” – izjavio je Benzema.