BH Reprezentacija

Gol i asistencija: Odlične igre naših igrača u remiju Rijeke i Dinama

,

U derbiju 15. kola 1. HNL-a Rijeka je ugostila Dinamo, a susret je nakon 90 minuta okončan bez pobjednika, 2:2.

Ono što je nama posebno interesantno iz ove utakmice jeste novi gol bh. reprezentativca Luke Menala koji je tako nastavio sjajne partije u dresu Riječana.

On je pogodio za preokret Riječana s 0:1 na 2:1, u 35. minuti meča. Prije toga Ivanušec je doveo goste u vodstvo da bi poravnao na 1:1 Galović.

Bod gostima spasio je Lauritsen u 81. minuti i to nakon asistencije povremenog bh. reprezentativca Izeta Hajrovića.

Pogledajte kako je fantastičnu trojku Džanana Muse ispratio komentator Edin Avdić

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa ponovo je bio briljantan u pobjedi Real Madrida nad Valencijom u 10. kolu španske ACB lige.

Musa je u prvoj dionici dao tri trojke iz isto toliko pokušaja, a jednu trojku je ubacio poput Stepha Curryja. “Zmaj” je pogodio sa desetak metara udaljenosti i to preko Bojana Dubljevića. Meč Reala i Valencije komentarisao je popularni bh. komentator Edin Avdić koji je fenomenalan ubačaj Muse propratio u svom stilu.

– Ide. Džanan Musa iz svlačionice! Kakva trojka Džanana Muse – rekao je Avdić.

Sjajna trojka bh. košarkaša došla je pri rezultatu 12:2 za kraljevski tim.

Podsjetimo, Musa je za 18 minuta provedenih na parketu bio najefikasniji u redovima Real Madrida sa ubačenih 22 poena. Zanimljiv podatak svakako je činjenica da je Musa ubacio šest trojki iz isto toliko pokušaja.

Nova fantastična partija Džanana Muse u pobjedi Real Madrida (VIDEO)

Bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa nastavio je sa sjajnim partijama u dresu Real Madrida. Kraljevski klub večeras je u susretu 10. kola španske ACB lige savladao Valenciju rezultatom 79-62, a Musa je bio ponovo najbolji sa 22 poena.

Džanan Musa na terenu je proveo nešto više od 18 minuta i zanimljivo da je pogodio šest trojki iz isto toliko pokušaja. Bh. košarkaš imao je i jedan skok, te jednu asistenciju.

Hezonja se također istakao u Realu sa 10 poena, a u Valenciji je najefikasniji bio Webb sa 12 poena.

Ekipa Reala je trenutno druga na tabeli sa osam pobjeda i dva poraza, dok Valencia ima četiri trijumfa i šest poraza.

Misimovića pitali ostaje li Petev, evo šta je odgovorio

U posljednje vrijeme dosta govorilo o tome da li će Ivaylo Petev ostati selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

O tome je za portal Reprezentacija.ba govorio direktor A reprezentacije BiH Zvjezdan Misimović.

– Ivaylo je odradio dobar posao. Sjetimo se samo kako je dočekan, nisu bili ni najbolji rezultati u kvalifikacijama, ali onda je u Ligi nacija definitivno ispit položio. I igrači su ga dobro prihvatili, njegovu ideju i sve ostalo. Da li ostaje? Uskoro ćete dobiti odgovor – izjavio je Misimović za Reprezentacija.ba.

Iako nije želio govoriti o imenima, Miske je otkrio da su obavljeni razgovori s više fudbalera koji bi mogli zaigrati za Zmajeve u budućnosti.

– Ne bih o imenima, ima dosta fudbalera s kojima smo razgovarali i koji su pokazali interes da igraju za BiH. Nadamo se da će tako i biti. I moja generacija je, hajmo reći, bila sastavljena pretežno od igrača koji su odrasli u dijaspori i tamo naučili fudbal, ali što je važno, nismo zaboravili odakle smo. I to smo pokazali na terenu – izjavio je Zvjezdan za Reprezentacija.ba.