Ino fudbal

Guardiola iznenadio: Ako se to dogodi, dobit ću otkaz

,

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola najavio je da bi uskoro mogao dobiti otkaz u Manchester Cityju.

“Građani” su izgubili bitku za Premiership sa Liverpoolom, a u osmini finala Lige prvaka čeka ih težak dvomeč sa Real Madridom. U slučaju neuspjeha, Guardiola nije isključio mogućnost da dođe do promjene na klupi.

“Postalo je sve teže pobjeđivati. Ja sam sa Cityjem imao mnogo lijepih pobjeda, prihvatao sam i pohvale i kritike. Nama slijede dva veoma važna meča. Sanjam o duelima sa Realom i uživat ću u njima, ne bi niko bio srećniji od mene da pobijedimo. Ali, ako ne pobijedimo, zašto ne bi došao vlasnik ili sportski direktor i rekao mi: ‘Ovo nije dovoljno. Mi želimo Ligu prvaka. Smijenjen si. Prihvatio bih mirno: ‘OK, hvala, bilo mi je zadovoljstvo”, najavio je Guardiola.

“Ljudi misle da je dovoljno da si Klopp ili Guardiola i da će tvoja ekipa dati milion golova i osvojiti dva miliona bodova. To je nije sport. Sport je proces. Liverpool je sa Kloppom čekao tri-četiri godine da dođe do ovog nivoa. Malo po malo, to je sada najbolji tim na svijetu. Ali, to ne znači da će da osvoji sve titule svake godine. To nije ni moguće, takav tim ne postoji, niti će ikada postojat”, zaključio je.

Fudbal

Potencijalnog reprezentativca BiH želi legendarni klub, ovo bi bio transfer karijere

Said Hamulić ove sezone je pružao fantastične partije.

Njegove igre nisu ostale nezapažene, pa se Hamulić počeo povezivati sa brojnim klubovima.

Talijanski Tuttomercato jučer je objavio da su klubovi iz Belgije, Nizozemske, Francuske i Škotske zainteresovani za Hamulića. Isti medij dodaje da je najaktivniji klub u interesovanju za Saida ustvari škotski Celtic.

Podsjećamo, Hamulić je u 17 odigranih utakmica postigao devet golova uz četiri asistencije. Trenutno je član poljskog Stal Mieleca.

Hamulić igra na poziciji napadača. Mnogi se nadaju da će u budućnosti zaigrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a ovaj talentovani fudbaler rođen je 2000. godine.

Fudbal

Argentina “poslala kući” selekciju nesuđenog Zmaja: Gaučosi u četvrtfinalu SP

U sklopu osmine finala Svjetskog prvenstva Argentina je savladala Australiju rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga zanimljivog, ali je Argentina u 35. minuti stigla do prednosti.

Na asistenciju Otamendija, Messi je u svom stilu majstorskim prizemnim udarcem pogodio mrežu Australije za 1:0. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

Argentina je prednost udvostručila u 57. minuti. Odbrana Australije je veoma smušeno reagovala. Golman Australijanaca Ryan je praktički poklonio loptu Gaučosima. Tu bizarnu grešku iskoristio je Alvarez koji je pogodio za 2:0.

Nakon bizarne greške kakva se ne bi smjela viđati na SP Argentina ponovo zabila (VIDEO)

Australija je teško uspijevala doći do prilika za gol. U tome su uspjeli u 77. minuti, kada su ustvari postigli i gol: Goodwin je šutirao sa distance, lopta je okrznula jednog od igrača Argentine i završila u mreži.

Postignuti gol kao da je oslobodio Australiju koja je u 81. minuti mala veliku priliku za izjednačenje: Behich je fantastičan prodor i šutirao, ali je lopta završila u korneru.

Do kraja je Argentina imala nekoliko ozbiljnih prilika ali je ostalo 3:1.

Nesuđeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Ajdin Hrustić u igru je ušao sa klupe i u to u 58. minuti.

Ovom pobjedom Argentina je obezbijedila susret sa Nizozemskom u narednoj rundi takmičenja.