Ino fudbal

Haaland izdominirao pa mu pukao film, stigao odgovor od direktora Borussije

,

Erling Haaland odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u dresu Borussije Dortmund. Norvežanin je sino protiv Freibruga postigao dva pogotka, ali poslije utakmice odlučio je progovoriti o onome što ga tišti.

Naime, Haaland bi na ljeto trebao napustiti Borussiju, a sada i sam prizanje kako ima pritisak od kluba.

“Šutio sam pola godine na ovu temu iz poštovanja prema klubu, međutim primijetio sam da me klub pritiska da što prije odlučim. Klub je počeo sve više da me pritiska i ja sam to prihvatio”, izjavio je Haaland.

Situaciju je prokomentrisao i sportski direktor Borussije Hans Joachim Watzke.

“On je mlada i neposredna osoba. Dozvoljeno mu je da to radi. Nemamo problem sa njim, ali mora da razumije situaciju. Ne možemo da čekamo do maja”, poručio je diretor Dortmunda.

Fudbal

Oprez bundesligaši: Bayern pokerom ispratio Bayer kući!

Fudbaleri minhenskog Bayerna vratili su se iz krize i upisali veliku pobjedu protiv Bayer Leverkusena pred svojim navijačima rezultatom 4-0.

U okviru osmog kola Bayern je dočekao Leverkusen na Allianz Areni i kući ih ispratio sa četiri pogotka u mreži.

Već nakon prvog poluvremena bio je poznat pobjednik. Sane je na asistenciju mladog Musiale pogodio u trećoj minuti utakmice. Asistent kod prvog gola bio je i strijelac drugog u 17. minuti, a već u 39. minuti bilo je 3-0.

Fantastično poluvrijeme ubilježio je Musiala, koji je kod trećeg gola upisao svoju drugu asistenciju, a mrežu rivala pogodio Mane.

Sadio Mane je pogodio mrežu i u 56. minuti, ali je gol poništen nakon VAR konsultacija. Muller je u 84. minuti postavio konačnih 4-0.

Ovom pobjedom Bayern je prekinuo nevjerovatnu seriju od četiri uzastopne prvenstvene utakmice bez pobjede. U posljednjem kolu poraženi su od Augsburga rezultatom 1-0, ali su danas pokazali da su ipak sila.

Standings provided by SofaScore

Fudbal

Njemačkom klubu zbog krize zabranjeno igrati utakmice u večernjem terminu

Njemački drugoligaš Nurnberg svoje utakmice neće igrati u večeršnjem terminu nakon što je Gradsko vijeće danas donijelo odluku o ograničenju korištenja reflektora na stadionu Max Morlock zbog energetske krize.

Kao što je poznato, ruska invazija na Ukrajinu počela je 24. februara, a dovela je do skoka cijena električne energije u cijelom svijetu, a Njemačka, koja je uveliko ovisila o ruskoj energiji, nastoji smanjiti potrošnju s približavanjem zime.

– Na zimu bi mogla biti nestašica plina i struje. Zbog toga je Gradsko vijeće ponovno raspravljalo o tome gdje možemo štedjeti energiju – piše u saopćenju i dodaje se da je donesena odluka o ograničenju korištenja reflektora i podzemnog grijanja.

– Grijanje terena na stadionu ostat će isključeno nakon dogovora s Njemačkom fudbalskom ligom (DFL). Ograničavamo korištenje reflektora do najviše devet navečer – saopćilo je vijeće.

Fudbal

Barcelona zbog Pjanića Juventusu dužna ogroman iznos novca

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić bio je ugovorom vezan za Barcelonu do ljeta 2024. godine.

Pošto je shvatio da neće dobiti priliku, odlučio je raskinuti ugovor s klubom i napraviti transfer u Al-Sharjah. Mediji u Španiji pisali su kako se reprezentativac BiH na taj način odrekao velikog iznosa.

“Miralem Pjanić odrekao se iznosa za preostale dvije godine ugovora s Barcom”, piše Miquel Blazquez, dodajući da Pjanić nije bio jedan od najboljih transfera u historiji kluba, ali je zbog svog poteza postao jedan od rijetkih s astronomskom platom koji je napravio potez zbog kojeg klub neće patiti. Prema podacima jednog specijaliziranog portala za plate nogometaša, u pitanju je iznos od oko 13 miliona eura.

Podsjetimo, Pjanić je u Barcelonu stigao u ljetnom roku 2020. godine iz Juventusa, i to za 60 miliona eura. As piše kako su Katalonci dužni Juventusu 36 miliona eura za taj transfer, koji je uključivao i zamjenu za Brazilca Arthura.