Fudbal

Haaland sa tri riječi poslao poruku velikanima

,

Norvežanin Erling Haaland bit će na ljeto, bez dileme, jedan od najtraženijih fudbalera na tržištu.

Partije koje pruža u dresu Borussije Dortmund svrstavaju Haalanda među najbolje napadače, pa stoga i ne čudi što su brojni klubovi pokazali interesovanje da ga dovedu u svoje redove već na kraju sezone.

Kao najveći favorit spominje se Barcelona, međutim Haaland je sada otvorio vrata gotovo svim zainteresovanim klubovima.

Tako je na pitanje koji je najvažniji faktor prilikom razmatranja sljedećeg kluba odgovorio sa tri riječi:

“Moraju me željeti”, jednostavno je rekao.

Haalandov ugovor s Borussijom navodno sadrži otkupnu klauzulu od 75 miliona eura.

Fudbal

Mogu li Pazarci konačno slaviti u prvenstvu Srbije?!

Fudbaleri Novog Pazara trenutno su posljednjeplasirana ekipa Srbijanske Super lige sa 12 osvojenih bodova u 17 odigranih susreta.

Novi Pazar dočekat će Proleter u ponedjeljak, a to će biti dobra šansa da Pazarci konačno stignu do tri boda, a samim tim onda i da se priključe u borbi za opstanak. Sada on djeluje daleko, ali ima dovoljno neodigranih utakmica, pa sve opet zavisi o njima.

Zanimljiv je svakako podatak da je Novi Pazar u posljednjih pet ligaških susreta zabilježio isto toliko remija. Svaka utakmica je završena bez pobjednika, a u tri susreta Novi Pazar je imao prednost, pa je prokockao, dok su dva puta Pazarci stizali zaostatak i osvajali po bod.

Remije su upisali protiv Napretka i Čukaričkog, obje utakmice po 1-1, dok su pred svojim navijačima remizirali redom protiv Radnika, Bačke Topole i Čukaričkog.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbal

Kenan Kodro dvostruki strijelac u pobjedi Fehervara

U okviru 14. kola mađarske lige fudbaleri Fehervara slavili su pobjedu nad Gyirmotom rezultatom 3-2, a bh. reprezentativac Kenan Kodro postigao je dva pogotka za domaći sastav.

U 10. minuti Fehervar je stigao do prednosti golom Nikolicsa sa bijele tačke, ali Varga u 37. minuti donosi poravnanje gostima, također sa bijele tačke.

Kodro je u 49. minuti susreta iz još jednog penala donio novo vodstvo domaćoj ekipi, da bi u 84. minuti povisio na 3-1. Bh. reprezentativac, koji je igrao do 86. minute susreta, ubilježio je osam golova u svim takmičenjima ove sezone.

Fehervar je trenutno četvrti sa 23 boda, dok je Gyirmot desetoplasirani sa 13 bodova.

Fudbal

Inzaghi ne može bez Džeke, poznat sastav Intera za meč protiv Venezije

Fudbaleri Intera večeras će gostovati Veneziji u okviru 14. kola italijanske Serie A.

Inter je nakon pobjede u Ligi prvaka nad Shakhtarom rezultatom 2-0, uz dva pogotka Edina Džeke, pun samopouzdanja pred večerašnji susret u koji svakako ulaze kao favorizovana ekipa.

Inzaghi je odabrao početni sastav za večerašnji meč na stadionu Pierluigi Penzo u Veneciji, a od prve minute je na terenu i bh. napadač Edin Džeko.

Inter će izaći u sastavu: Handanović, Dimarco, Bastoni, Skriniar, Perišić, Calhanoglu, Brozović, Barella, Darmian, Correa i Edin Džeko.