Rukomet

Ilidžanke ubjedljive u Vitezu

,

U prvom kolu Prve lige FBiH, rukometašice Ilidže su kao gošće savladale Vitez rezultatom 27:37 (11:20).

Ilidžanke utakmicu otvaraju odlično i dolaze do prednosti od 1:6. Nakon toga period igre u kojem se igralo gol za gol do 10:14, a zatim gošće furioznom serijom od 1:7 poluvrijeme privode kraju rezultatom 11:20.

I drugo poluvrijeme Ilidžanke otvaraju sigurno, a u 40. minuti dolaze do najveće prednosti 14:27. U 48. minuti na semaforu je bilo 19:30, kada trener Baručija, u igru lagano uvodi mlađe igračice, koje meč privode kraju za konačnih 27:37.

Golmanski tandem Balić-Sofić odradio sjajan posao sa ukupno 18 odbrana, od čega je bilo pet sedmeraca. Listu strijelaca predvodile su Jasmina Pavlović i Adna Husičić sa osam golova.

Kod domaćih najefikasnija je bila Dajana Bošatlić sa devet golova.

Ostali sportovi

Vranješ potpisao za Benficu

Iskusni pivot i bivši bh. reprezentativac Vladimir Vranješ novi je član Benfice sa kojom je potpisao dvogodišnji ugovor, saznaje portal Glas Srpske.

Vranješ je prije nekoliko mjeseci okončao odličan period u Meškov Brestu, a sada je na novom izazovu i to kakvom.

Benfica je minule sezone senzacionalno stigla do prvog evropskog trofeja u historiji, osvojivši Ligu Evrope pobjedom nad Magdeburgom u finalu, a već je krenula u nadgradnju tima za iskušenja koja ih čekaju naredne sezone.

Nema sumnje da će snažni pivot biti veliko pojačanje i da će osim igračkih kvaliteta donijeti sa sobom veliko iskustvo pošto već godinama igra na najvišem nivou.

Osim Borca, Segeda i Meshkova, Vranješ je na početku karijere kratko nastupao za Slovenj Gradec, bio je na pozajmici u Prijedoru, a prvi pravi inostrani angažman imao je u Ademar Leonu, da bi četiri godine nosio dres Tatabanyje.

Od 2009. do ove godine bio je standardni reprezentativac naše zemlje s kojom je nastupio na Svjetskom prvenstvu, te na dva Evropska prvenstva, da bi se oprostio ove godine nakon nastupa na kontinentalnoj smotri.

Talentovani bh. golman potpisao: U bivšem šampionu Francuske ostaje do 2025. godine

Harun Hodžić, talentovani bosanskohercegovački rukometni golman, potpisao je novi ugovor.

Hodžić je, tačnije, produžio svoju saradnju sa bivšim šampionom Francuske Chambéryjem.

“Veoma sam sretan što nastavljam avanturu”, poručio je, između ostalog, Hodžić koji je potpisao do 2025. godine.

Svoje prve rukometne korake Hodžić je započeo u Bosni i Hercegovini u dresu Čelik Juniora. Sa 17 godina prešao je u RK Borac Travnik, a onda je prešao u Chambéry.

Preminuo legendarni rukometaš sarajevskog Željezničara

Jutro u Sarajevu donijelo je još jednu tužnu vijest.

Sinoć je preminuo Gordan Žigić – Žiga, proslavljeni rukometaš sarajevskog Željezničara.

Prije dvije godine pretrpio je težak moždani udar, oporavio se, ali je jutros stigla da je preminuo, prenosi Faktor.ba.

Od Žige se na Facebooku opraštaju prijatelji i sportska raja.

– Žiga, duša i srce Sarajeva. Ljudska i sportska veličina. Moj, naš divni prijatelj, promjenio je ovaj svijet za neko mirnije mjesto, gdje ga čeka njegova stara sarajevska raja. Počivaj u miru dragi prijatelju – jedna je od poruka koja je osvanula na njegov Facebook profilu.

Žiga je ostavio veliki trag na rukometnim terenima. Bio je član šampionske generacije Željezničara koja se 1978. godine okitila titulom prvak Jugoslavije.