Fudbal

Inter nakon velikog preokreta ponovo zasjeo na lidersku poziciju Serie A!

,

Fudbaleri Intera ugostili su ekipu Empolija u okviru 36. kola italijanske Serie A.

Od prve minute nije igrao bh. napadač Edin Džeko, Inzaghi je odlučio ostaviti ga na klupi za rezervne igrače. Navijači Intera ostali su šokirani u prvih nekoliko minuta susreta.

Pinamonti je pogodio mrežu domaćih u petoj minuti, a potom i Asllani udvostručio prednost u 28. minuti za potpuni šok na Guisseppe Meazzi.

Međutim, Inter se šampionski vratio u utakmicu u finišu prvog poluvremena. Najprije je u 40. minuti Romagnoli postigao autogol, da bi u 45. minuti Lautaro Martinez pogodio za 2-2 i vratio utakmicu na početak.

U drugom poluvremenu potpuni preokret. Raspoloženi Lautaro Martinez postigao je svoj drugi pogodak na utakmici, a čak 19. u ovoj sezoni u dresu Intera.

Bh. napadač Edin Džeko igrao je od 70. minute susreta.

Alexis Sanchez je u posljednjoj minuti postavio konačnih 4-2, a asistenciju je upisao Edin Džeko.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Domaći fudbal

NK Stupčanica predstavio novitet na svom stadionu i najavio još dva projekta (FOTO)

Nogometni klub Stupčanica osvojio je titulu u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine – centar, a da u klubu marljivo rade i napreduju pokazuje i najnovija vijest iz ovog kluba.

Stupčanica se oglasila na svom Facebook profilu. Iz kluba su se pohvalili da je uspješno završen projekat postavljanja LED semafora na Dancu.

“Kao što smo ranije najavljivali, danas je uspješno završen projekat postavljanja LED semafora na našem Dancu. Svakim novim projektom, Danac postaje funkcionalniji, moderniji i ljepši.

Uskoro slijedi otvaranje upravne zgrade i svlačionica, čime će biti kompletiran i taj projekat. Ali, nećemo stati na tome, slijede još dva nova projekta o kojim ćete, kao i do sada, biti obaviješteni.”, naveli su iz kluba.

Fudbal

Ajdin Hasić višak u Bešiktašu

Mladi bosanskohercegovački fudbaler Ajdin Hasić nije se uspio nametnuti u turskom Bešiktašu.

Prije dvije godine postao je član turskog velikana, nakon sporazumnog raskida sa zagrebačkim Dinamom. Danas turski mediji javljaju da je na odlasku iz Bešiktaša, jer je označen kao višak u ekipi turskog kluba.

Za sada nije poznato gdje bi mogao nastaviti karijeru.

Hasić je bio jedan od najvećih Dinamovih talenata. U oktobru 2018. godine, prema informacijama s Maksimira, klub je igraču ponudio produženje ugovora.

Budući da je Hasić bio maloljetan, ugovor je trebao potpisati njegov otac. Međutim, njegov otac je potpisao raskid ugovora.

Fudbal

Cityjev napadač na posudbi postigao šest golova na jednoj utakmici

Osim što će na ljeto na Etihad stići najveće moguće napadačko pojačanje, Erling Haaland, njemu će se pridružiti i fudbaler čije je usluge Manchester City osigurao posljednjeg dana januara.

Radi se o 22-godišnjem Argentincu River Platea, Julianu Alvarezu. Njega su Građani odmah nakon akvizicije ostavili do kraja sezone u matičnom klubu, a ono što on tamo prikazuje potvrđuje kako su napravili sjajan potez.

Alvarez se posebno istakao ovog utorka, kada je u dresu Rivera nastupio u susretu Copa Libertadores protiv peruanskog prvaka Alianze Lime. Argentiski velikan slavio je rezultatom 8:1, a Alvarez je postigao šest pogodaka. Time je izjednačio rekord Bolivijca Juana Sancheza koji je isto napravio 1985. godine protiv Deportiva Italia.

City ga je platio 17 miliona eura i nema sumnje kako će dobiti priliku iskazati se i već ove sezone izboriti mjesto u prvoj momčadi, prenosi Gol.hr.