PODIJELI

Fudbaleri Liverpoola slavili su nad Sheffieldom sa 2:1 u sklopu 6. kola engleske Premier lige.

Za izabranike Jurgena Kloppa je ovo je bila četvrta pobjeda u sezoni, a do nje su došli nakon preokreta za koji je najzasklužniji bio Portugalac Diogo Jota.

Nadali su se se svi da će Sheffield biti lak zalogaj za aktuelne prvake, no hrabri gosti su bili ti koji su na kraju prvi došli do pogotka. U 13. minuti najstrožiju kaznu u vodstvo od 1:0 rutinski je pretvorio Berge, ali uspio je Liverpool da prije odlaska na dmor dođe do izjednačenja.

U 41. minuti za 1:1 je pogodio Firmino, što je bio rezultat kojim se otišlo na odmor i koji je bio na snazi sve do 62. minute.

Nakon što je prethodno VAR poništio gol Salahu zbog ofsajda, nekoliko trenutaka kasnije Mane je poslao loptu u kazneni prosor gdje je najviši u skoku bio Jota koji je postavio, ispostavit će se, konačnih 2:1 na Anfieldu.

U narednom kolu Liverpool će ugostiti West Ham.