Ovog vikenda na rasporedu je 23. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Jedan od najzanimljivijih susreta igra se u nedjelju od 19 sati na stadionu “Rođeni”, gdje će Velež ugostiti starog rivala Slobodu.
Dolaskom nove uprave i novog trenera Nedima Jusufbegovića, Rođeni igraju fantastično i imaju fenomenalan ulazak u proljeće. U sedam utakmica upisali su šest pobjeda uz jedini poraz od Zrinjskog i upravo prvak Bosne i Hercegovine je jedini klub koji je uspio zatresti mrežu Rođenih ovog proljeća.
Zanimljivo da je Sloboda upravo zadnju gostujuću pobjedu ostvarila protiv Veleža na stadionu “Rođeni” prije skoro dvije godine. Očekuje nas zanimljiv susret, dva kluba s različitim ambicijama, domaći se bore za izlazak na evropsku scenu, a gostima predstoji borba za opstanak u društvu najboljih, uz odličan teren i ispunjene tribine.
“Očekuje nas težak i zahtjevan protivnik s odličnom energijom i sigurno da je ispred nas jako zahtjevna utakmica. U ovu utakmicu ulazimo bez Haskića, Halilovića, Vehabovića i Anđušića. Zadnji atom snage ćemo ostaviti da i u ovoj utakmici ostvarimo pozitivan rezultat i u odličnoj atmosferi odemo na reprezentativnu pauzu koja će nam dobro doći svakako”, ističe Nedim Jusufbegović za Sportske.ba.
(E.Bešo/Sportske.ba)